Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pērn Siguldas novadā piedzimuši par 10% vairāk bērnu. (Foto: LETA)

Siguldas novads var lepoties ar vērā ņemamu jaundzimušo pieaugumu 6

Bērni
8. janvārī 22:34 2020. gada 8. janvārī 22:34
  Jauns.lv / LETA
Pagājušajā gadā Siguldas novadā deklarēti 249 jaundzimušie - 121 zēns un 128 meitenes, kas ir par 10% vairāk nekā 2018.gadā, informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Sindija Brikmane.

Pašvaldības pārstāve norādīja, ka populārākie vārdi, kas 2019.gadā doti Siguldas novadā dzimušajiem zēniem, ir Artūrs, Ernests un Lūkass, savukārt meitenēm - Karlīna, Paula un Dārta. Starp netradicionālajiem vārdiem, kas pērn doti Siguldas novadā dzimušajiem zēniem, bijuši tādi kā Neitans, Ramons Rojs, bet meitenēm - Alija, Eloīse, Mija Mārvela un Railija Mia.

Jaundzimušo skaits pret iepriekšējā gada rādītājiem 2019.gadā palielinājies arī Siguldas slimnīcā, kur piedzimuši 1062 mazuļi - 518 meitenes un 544 zēni.

Pērn Siguldas novadā reģistrētas 180 laulības - 20 ārpus Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas un 36 novada baznīcās. Visbiežāk laulību slēgt izvēlējās sievietes vecumā no 25 līdz 29 gadiem, bet vīrieši - vecumā no 30 līdz 34 gadiem.

Kopš 2012.gada Siguldas novadā pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics ("Reģionu alianse") svinīgā pasākumā "Esmu dzimis Siguldas novadā" sveic novadā dzimušos novadniekus un viņu ģimenes, pasniedzot īpaši veidotas medaļas, kurās iegravēts novada ģerbonis un mazuļa dzimšanas gads.

Savukārt jau no 2010.gada vecāki, kuri Siguldas novadā deklarējuši savu pamata dzīvesvietu ne mazāk kā gadu pirms bērna reģistrācijas, saņem 320 eiro pabalstu, bet ja dzīvesvietu Siguldas novadā gadu pirms bērna dzimšanas ir deklarējis viens no jaundzimušā bērna vecākiem, pabalsts tiek izmaksāts 50% apmērā.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, 2019.gada 1.decembrī Siguldas novada iedzīvotāju skaits pārsniedza 19 000.

Citi šobrīd lasa

Kad pandēmija beigsies, pasaule būs citādāka. Kāda? Prognozes izsaka ekonomisti un eksperti 24
Vokālais pedagogs Kramiņš aicina ignorēt karantīnu; pasaulē nepārtraukti pieaug kovidiotu kustība 39
Aizputes novadā kravas auto uz pārbrauktuves ietriecies pasažieru vilcienā 15
Tēmas: Sigulda
Skatīt visus komentārus

Проклятие клана продолжается? Еще одна внучка Роберта Кеннеди и ее сын трагически погибли

«Мне было очень приятно»: Анастасия Заворотнюк ответила впервые за время болезни