Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

FOTO: Aleksandra Vasiļjeva krāšņā jūgendstila kolekcija Rotko centrā

Mode
2019. gada 6. decembrī 11:30 2019. gada 6. decembrī 11:30
  Jauns.lv / LETA
Aleksandrs Vasiļjevs vadīs Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā izveidojis izstādi "Jūgendstils".

Vasiļjevs ir Krievijas teātra mākslinieks, dekorators, mākslas zinātnieks, mākslas, tērpu un teātra rekvizīta kolekcionārs, modes vēsturnieks un daudzu grāmatu autors. Viņa vēsturisko tērpu un aksesuāru kolekcija pašlaik tiek uzskatīta par vienu no lielākajām privātajām modes kolekcijām pasaulē, kurā ietilpst apmēram 55 tūkstoši eksponātu, sākot ar 18.gadsimtu līdz pat mūsdienām.

Trešo reizi Daugavpils Maka Rotko mākslas centrā ir skatāma Vasiļjeva fonda modes kolekcijas izstāde, šoreiz piedāvājot skatītājiem iepazīt Jūgendstila modi, kas aptver laika periodu no 1890. līdz 1914.gadam. Izstādē apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar 100 autentiskiem Jūgendstila tērpiem, ko darinājuši dizaineri, drēbnieki un izšūšanas meistari Eiropas slavenākajos modes namos. Izstāde demonstrē mūsdienu skatītājam arī simtgadīgus audumus, mežģīnes, apģērbu piegriezumus, izšuvumus, aplikācijas un neskaitāmus sieviešu un vīriešu modes aksesuārus, kā arī gleznas no Vasiļjeva kolekcijas. 

Pateicoties sadarbībai ar Rīgas Jūgendstila muzeju un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, ekspozīciju papildina tā laika mēbeles un interjera priekšmeti.  

Citi šobrīd lasa

Mīlas horoskops: zodiaka zīmes, kuras 2020. gada jūlijā sakārtos savu privāto dzīvi
Pēc Maikla Džeksona nāves jau 11 gadus viņa rančo "Neverland" atstāts sapūšanai
Indijā traģiski beidzas kāzas, kuru neredzamais viesis bijis SARS-CoV-2 vīruss
Pievienot komentāru

Анджелина Джоли впервые появилась на публике после карантина

Богомолов опубликовал домашнее видео с "немного" пьяной Собчак