Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

FOTO: Aleksandra Vasiļjeva krāšņā jūgendstila kolekcija Rotko centrā 1

Sievietēm
2019. gada 6. decembrī 11:30 2019. gada 6. decembrī 11:30
  Jauns.lv / LETA
Aleksandrs Vasiļjevs vadīs Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā izveidojis izstādi "Jūgendstils".

Vasiļjevs ir Krievijas teātra mākslinieks, dekorators, mākslas zinātnieks, mākslas, tērpu un teātra rekvizīta kolekcionārs, modes vēsturnieks un daudzu grāmatu autors. Viņa vēsturisko tērpu un aksesuāru kolekcija pašlaik tiek uzskatīta par vienu no lielākajām privātajām modes kolekcijām pasaulē, kurā ietilpst apmēram 55 tūkstoši eksponātu, sākot ar 18.gadsimtu līdz pat mūsdienām.

Trešo reizi Daugavpils Maka Rotko mākslas centrā ir skatāma Vasiļjeva fonda modes kolekcijas izstāde, šoreiz piedāvājot skatītājiem iepazīt Jūgendstila modi, kas aptver laika periodu no 1890. līdz 1914.gadam. Izstādē apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar 100 autentiskiem Jūgendstila tērpiem, ko darinājuši dizaineri, drēbnieki un izšūšanas meistari Eiropas slavenākajos modes namos. Izstāde demonstrē mūsdienu skatītājam arī simtgadīgus audumus, mežģīnes, apģērbu piegriezumus, izšuvumus, aplikācijas un neskaitāmus sieviešu un vīriešu modes aksesuārus, kā arī gleznas no Vasiļjeva kolekcijas. 

Pateicoties sadarbībai ar Rīgas Jūgendstila muzeju un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, ekspozīciju papildina tā laika mēbeles un interjera priekšmeti.  

Citi šobrīd lasa

Kā pagatavot izcilu dzērienu imunitātei paša spēkiem 1
4 stila tendences, ko Anna Vintūra pērn apjūsmoja (un trīs, ko nevarēja ciest)
Francijā 36 gadus jaunai sievietei amputē abas pēdas menstruālās piltuves dēļ 4
Pievienot komentāru

Гарри, учись! Старший из внуков Елизаветы II за деньги рекламирует молоко в Китае

Елизавета II забрала у герцогини Меган королевские украшения