Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Bērns lielveikalā pieprasa pirkt visu, ko vien ierauga. Kā atrunāt? 1

Bērni
2019. gada 3. decembrī 06:33 2019. gada 3. decembrī 06:33
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Jēga tam, kāpēc mēs ejam uz lielveikalu, visbiežāk saprotama tikai mums, pieaugušajiem. Mazulim patiesībā nekas nav skaidrs! Kāpēc lai viņš, apmeklējot veikalu, kopā ar mammas iegādāto biezpienu, maizi un sieru un netiktu pie jaunas spēļu mašīniņas vai bēbīšlelles?

Bērnam jāpaskaidro, ka uz veikalu cilvēki tik bieži dodas nevis tāpēc, lai pirktu jaunas mantas, bet to, bez kā nevar iztikt – pārtiku. Šādus paskaidrojumus gan sapratīs tikai bērni, kas vecāki par trim gadiem. Mazulis sev izprotamā tempā iepazīst pasauli un novelk robežas, ko viņš varēs un ko nevarēs atļauties. Tas, cik šīs robežas būs stingras, atkarīgs gan no bērna temperamenta, gan vecākiem.

Daži mazuļi ir pietiekami veikli manipulatori un ļoti labi zina, ka veikalā vecāki viņus audzināt nesāks, tāpēc izpildās pēc pilnas programmas. Un visbiežāk tā arī ir, mamma vai tētis kaunas par atvases ārdīšanos un mīļā miera labad mantu nopērk.

Tāpat pie jaunas rotaļlietas bērns tiek arī tad, kad vecākiem šai cīņai lielveikalā vairs nav atlicis spara. Manta ir kā mierinājums nevis raudošajam bērnam, bet pašiem vecākiem, kam negribas kārtējo reizi ar šo problēmu sastapties aci pret aci. Vecākiem gan jāapzinās, ka tas problēmu nerisina. Mazā vēlmes ir bezgalīgas, un, tikko piepildās viena, tai seko pārējās.  

Ja bērnu ņem līdzi uz veikalu, kopš agrīna vecuma iemāci, ka viņš veikalā drīkst izvēlēties tikai vienu lietu. Kad bērns sāk apzināties naudas vērtību, ieejot veikalā, norādi arī summu, kādā viņš var sev kaut ko izvēlēties, piemēram, ne dārgāku par 50 santīmiem. Mazajam tā ir laba matemātikas skola. Viņš apgūst naudas vērtību un mācās izskaitīt, vai viņam ir gana naudas kārotajai lietai.  

Protams, mantas nav jāpērk tikai uz jubilejām vai citām svinamdienām. Kāpēc tā? Paskaties uz sevi. Vai tu iekāroto lietu pērc tikai uz Ziemassvētkiem vai Jāņiem? Dažkārt iepirkšanos dēvējam pat par savu vaļasprieku. Tad kāpēc bērnu noliekam uz zemāka pakāpiena? Svarīgi nenoniecināt bērna vēlmes un interesi, mazajam būs patīkami, ja tu viņā ieklausīsies un aiziesi vismaz apskatīties, kuru sapņu spēļmantu bērns atradis. Reizēm pēc tā kašķis arī beidzas. Jo nereti bērns vienkārši lūdz pēc tavas nedalītas uzmanības.

Ja tomēr mazais paliek pie sava, ka gribas, un viss, centies bez pārmetumiem ar viņu vienoties. Ja viņam tiešām šo rotaļlietu ļoti gribēsies arī rīt un parīt (mazi bērni parasti neprot laiku izjust vairāk par vienu vai divām dienām), tu raudzīsi, kā to nopirkt. Bieži pēc dienas bērns par to vairs pat neatceras.

Saistītās ziņas

Aktrise Kristīne Krūze: "Uzskatu, ka bērniem nav jāvalkā vairākus simtus eiro vērts krekliņš"
10 gadu veca meitene apstulbina pasauli, pieprasot sarakstu ar šādām Ziemassvētku dāvanām 11
Kā dzīvo 20 gadu vecā Džūlija - meitene, kura radās no spermas donora un uzauga pie divām lesbietēm 31

Citi šobrīd lasa

Elīna Gluzunova par bērnu slimošanu: "Šķita, ka viņi uzsūc katru bacili"
Koronavīruss Kurzemē: krūšturu vietā sejas maskas, Kuldīgā minūti ilgā domes sēde notiek Rātslaukumā 1
Kā pašizolāciju izbauda tie, kuriem nauda nav problēma 1
Pievienot komentāru

Зараженный коронавирусом Лещенко пришел на звездную вечеринку спустя неделю после введения карантина для туристов

"Невыносимо видеть глаза этих людей": медсестра из Бергамо родом с Украины рассказала о человеческих трагедиях и спасении мужа