Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liekais svars ekonomiski attīstītajās valstīs ir vairāk nekā pusei iedzīvotāju, un izpētīts, ka tas jau sāk negatīvi ietekmēt valsts ekonomiku un vispārējo labklājības līmeni. (Foto: Shutterstock)

No liekā svara tuvākajā nākotnē mirs 90 miljonu cilvēku, brīdina zinātnieki 14

Sievietēm
2019. gada 15. oktobrī 06:59 2019. gada 15. oktobrī 06:59
  Jauns.lv
Liekais svars turpmākajos 30 gados rūpnieciski attīstītajās un jaunās tirgus ekonomikas valstīs paņems vairāk nekā 90 miljonu cilvēku dzīvību, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) publicētais jaunākais pētījums.

Tiek prognozēts, ka ar aptaukošanos vai lieko svaru saistītas slimības samazinās cilvēku dzīves ilgumu par vidēji trim gadiem.

Līdz 2050. gadam tiks konstatēts 92 miljoni pāragru nāvju, secināts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pētījumā.

Pēc ekspertu domām, no 36 valstīm, kuras ietilpst OECD, 34 valstīs liekais svars ir vairāk nekā pusei iedzīvotāju, un gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs ir uzskatāms par aptaukojušos. Tas negatīvi ietekmē valsts ekonomiku un vispārējo labklājības līmeni. Pēc pētījuma datiem, rūpnieciski attīstītajās zemēs lielais svars samazina iekšzemes kopproduktu (IKP) vidēji par 3,3 procentiem.

Pirmām kārtām liekajam svaram ir negatīva ietekme uz bērnu veselību. OECD noskaidrojis, ka bērniem ar lieko svaru grūtāk veicas skolā, viņiem ir sliktākas atzīmes. Varbūtība, ka tukli bērni labi mācīsies, ir par 13 procentiem zemāka, salīdzinot ar citiem. Turklāt viņi biežāk kavē stundas un biežāk piedzīvo vienaudžu ņirgāšanos, secinājuši eksperti. 

OECD iesaka vairākas iespējas, kas var palīdzēt izvairīties no liekā svara. Tie ir, piemēram, noteiktu reklāmu aizliegumi, brīdinājumi uz pārtikas produktu iepakojumiem, noteiktu taukvielu aizliegumi, izglītojošas kampaņas medijos un programmas skolās.

Saistītās ziņas

"Jutos resna un neglīta..." 25 gadus vecā Saša parāda, kā viņa izskatījās pēc badošanās 4
Latviešu Resnā Bārbija jeb košā Ingrīda Pulvere: "Man viss ir labi, tikai vienkārši esmu resna"
Pat šīm skaistulēm ir aizrādīts, ka ir par resnu, īsu vai neglītu 21

Citi šobrīd lasa

Vai Rebeka Koha, kas beigusi karjeru, nākotnē varētu pārstāvēt citu valsti? Kādas saistības palikušas sportistei 5
Puisis baroja zivis, nenojaušot, ka duļķainajā ūdenī viņa virzienā peld vēl kāds izsalcis dzīvnieks 1
Maskās un bez ballītes - Solvitas Āboltiņas meitai izlaidums pandēmijas skartajā Itālijā
Tēmas: OECD, IKP
Skatīt visus komentārus

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках