Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Sofijas, Roberti, Emīlijas - aizraujošs grafiks parāda, kā Baltijā pēdējos 5 gados nosaukti bērni 7

Bērni
20. augustā 06:01 2019. gada 20. augustā 06:01
Jauns.lv
Sociālājā tīklā "Twitter" lielu interesi un popularitāti guvusi Jāņa Hermaņa veidota infografika par populārākajiem jaundzimušo zēnu un meiteņu vārdiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā. Brāļu tautās arī bērnu vārdu izvēle, izrādās, ir diezgan līdzīga, taču ne līdz galam.

Spied uz bildes, lai to pietuvinātu! (Foto: Twitter/ @J_Hermanis)

Tā, piemēram, kamēr Latvijā un Igaunijā gadu no gada meiteņu populārākais vārds ir Sofija, lietuvieši priekšroku devuši Emīlijai. Tikai pērn Lietuvā Emīlijas apsteidza skanīgais Lejas vārds. Lietuvieši izceļas arī puiku vārdu izvēlē, proti, pie mums un Igaunijā tik iecienītais Roberta vārds leišiem pēdējo 5 gadu laikā vispār nav bijis izskatīšanas vērts - tur zēnus labprātāk sauc par Matasiem, Lukasiem un Dominikiem. Savukārt Igaunijā pērn triumfējuši mazie Robini, no troņa atstumjot Robertus un Rasmusus. 

Tviterlietotāja Jāņa Hermaņa sagatavotais grafiks ilgtermiņā iezīmē gaidāmas izmaiņas kopumā visizplatītāko personvārdu dinamikā. Šogad Latvijas Centrālā statistikas pārvalde publiskoja grafiku, kurā redzami valstī visizplatītākie cilvēku vārdi, rēķinot pēc katrā pilsētā vispopulārākā. Šajā grafikā absolūtas uzvarētājas ir Annas - viscaur Latvijai Annas vārdu nēsā lielākais skaits no tur deklarētajām sievietēm (īpatsvaru rēķinot uz 100 sievietēm). Konkurenci veido arī Jeļenas, Ineses, Līgas, Ilzes - taču šos vārdus vecāki šobrīd meitām tikpat kā vairs neliek. Tātad kādudien Annas, visticamāk, nomainīs pēdējos gados tik populārās Sofijas.

Spied uz bildes, lai to pietuvinātu! (Foto: Centrālā statistikas pārvalde)

Vīru konkurencē Latvijā patlaban visplašāk pārstāvētais vārds ir Jānis. Taču pēdējos piecos gados dzimušajiem dēliem šis vārds tiek izvēlēts tik reti, ka jau sen vairs nav populārāko desmitniekā. Vēl tikai lietuvieši savus dēlus visai bieži mēdz nosaukt par 'Jonas'.

Spied uz bildes, lai to pietuvinātu! (Foto: Centrālā statistikas pārvalde)

Citi šobrīd lasa

Politiķu padomniece Sandra Sondore: "Kopš man ir atklājies Dievs, esmu daudz laimīgāka"
VIDEO: Kazahstānā vilciens milzīgā ātrumā ietriecas uz sliedēm stāvošā pasažieru autobusā 1
Ralfs Eilands: "Ar mūziku brīžiem jau sāk palikt par īsu"
Skatīt visus komentārus

«Пусть к Насте поднесут ребенка»: отец Фриске дал совет родным Заворотнюк

«У мамы будет еще одна девочка»: дочь герцогини Кэтрин рассказала о ее беременности