Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lai neiedzīvotos izdegšanas sindromā vai vēl lielākā ķibelē, jāmācās sevi pareizi atpūtināt. Pirmkārt, stop - strādāšanai atvaļinājuma laikā. (Foto: Shutterstock)

Ideāls atvaļinājums? Viena nedēļa neskaitās jeb - kādam tam jābūt, lai tu justos labi atpūties 10

Dzīvesstils
2019. gada 14. jūnijā 06:49 2019. gada 14. jūnijā 06:49
  Inguna Mukāne | "Patiesā Dzīve"
Cik bieži mums šķiet: viss, kas vajadzīgs laimei, ir atpūta. Tomēr praksē izrādās, ka smadzenēm parasti ir sarežģījumi tikt galā ar atpūtas režīmu. Vai mēs vienmēr atgriežamies no atvaļinājuma vai ceļojuma pozitīvi uzlādēti? Nē! Turklāt jaunākie pētījumi atklāj šausmu lietas: viss brīvdienu labvēlīgais efekts var izgaist jau pēc mēneša vai pat pēc pirmās darbadienas.

Mūsdienu atvaļinājuma paradumi stipri atšķiras no tiem, kas bija agrāk, piemēram, padomju laikā. Teorētiski Latvijā Darba likums nav daudz mainījies: tiesības uz ikgadēju apmaksātu atvaļinājumu ir ikvienam neatkarīgi no tā, uz cik ilgu laiku noslēgts darba līgums un vai darbinieks strādā pilnu vai nepilnu darba laiku. Ikgadējais atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām (28 kalendāra dienām), neieskaitot svētku dienas, turklāt viena no atvaļinājuma daļām nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārējo atvaļinājumu var sadalīt arī sīkākās daļās.

Bet kā notiek praksē? Un galvenais – kā vajadzētu pareizi atpūtināt sevi, lai neiedzīvotos izdegšanas sindromā vai vēl lielākā ķibelē?

0 /10

Citi šobrīd lasa

Fermā Anglijā, kur strādā daudz austrumeiropiešu, konstatēts milzīgs vīrusa perēklis; 200 cilvēki izolēti 13
Četrpadsmit eiro dēļ atraitne paliek bez dzīvokļa un auto
Seriāla "Glee" zvaigznes pazušanas vietā atrasts līķis
Skatīt visus komentārus

Бывшая лучшая подруга герцогини Меган пообещала свести с ней счеты

Максим Галкин показал, как выглядит SPA-центр в их с Аллой Пугачевой замке