Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ideāls atvaļinājums? Viena nedēļa neskaitās jeb - kādam tam jābūt, lai tu justos labi atpūties
Lai neiedzīvotos izdegšanas sindromā vai vēl lielākā ķibelē, jāmācās sevi pareizi atpūtināt. Pirmkārt, stop - strādāšanai atvaļinājuma laikā. (Foto: Shutterstock)

Ideāls atvaļinājums? Viena nedēļa neskaitās jeb - kādam tam jābūt, lai tu justos labi atpūties 8

Dzīvesstils
2019. gada 14. jūnijā 06:49 2019. gada 14. jūnijā 06:49
  Inguna Mukāne | "Patiesā Dzīve"
Cik bieži mums šķiet: viss, kas vajadzīgs laimei, ir atpūta. Tomēr praksē izrādās, ka smadzenēm parasti ir sarežģījumi tikt galā ar atpūtas režīmu. Vai mēs vienmēr atgriežamies no atvaļinājuma vai ceļojuma pozitīvi uzlādēti? Nē! Turklāt jaunākie pētījumi atklāj šausmu lietas: viss brīvdienu labvēlīgais efekts var izgaist jau pēc mēneša vai pat pēc pirmās darbadienas.

Mūsdienu atvaļinājuma paradumi stipri atšķiras no tiem, kas bija agrāk, piemēram, padomju laikā. Teorētiski Latvijā Darba likums nav daudz mainījies: tiesības uz ikgadēju apmaksātu atvaļinājumu ir ikvienam neatkarīgi no tā, uz cik ilgu laiku noslēgts darba līgums un vai darbinieks strādā pilnu vai nepilnu darba laiku. Ikgadējais atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām (28 kalendāra dienām), neieskaitot svētku dienas, turklāt viena no atvaļinājuma daļām nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Pārējo atvaļinājumu var sadalīt arī sīkākās daļās.

Bet kā notiek praksē? Un galvenais – kā vajadzētu pareizi atpūtināt sevi, lai neiedzīvotos izdegšanas sindromā vai vēl lielākā ķibelē?

0 /10

Citi šobrīd lasa

Ceļu satiksmes negadījumā Talsu novadā gājusi bojā autovadītāja 3
Dažiem pasažieriem atteikta iespēja ceļot uz Rīgas lidostu Covid-19 negatīva testa neesamības dēļ 2
"Ir pedagogi, kas saņēma piecus vai septiņus eiro" - kādas piemaksas saņēma skolotāji par attālināto mācību procesu 7
Skatīt visus komentārus

«Гарри убит горем, его сердце разбито»: друг принца рассказал о его состоянии

79-летняя Вивьен Вествуд снялась в откровенной фотосессии