Tava atbilde uz neuzticību: 10 lietas, ko nedarīt, kad uzzini par krāpšanu
Partnera neuzticība ir ļoti sāpīga - tev sirds gluži vai lūst, un tu nespēj noticēt tam, kas ir noticis. Rūpīgi koptā un saudzētā divu cilvēku pasaule ir sašķīdusi gabalos un, šķiet, nekad vairs nebūs tā kā agrāk. Ir daudz jautājumu "kāpēc?" un vēl vairāk jautājumu "ko darīt tālāk?".
Neviens padoms nav universāls - ikviena neuzticība ir sāpīga savā veidā, taču psychologytoday.com iesaka 10 lietas, kuras nekādā gadījumā nedarīt, kad uzzini par partnera neuzticību.
1. Necenties atmaksāt ar to pašu
Jā, tā ir pirmā doma, kas iešaujas prātā. "Kā tu man, tāpat arī es tev." Taču savaldies. Šī atriebība patiešām nebūs salda, jo tu pazaudēsi savu "pareizās puses" pozīciju.
Var arī gadīties, ka pie plašā negatīvo emociju spektra pievienosies vēl kāda - tu sāksi justies vainīga par savu uzvedību. Izvairies no apreibināšanās - vīns patiešām nav labākais padomdevējs, ja sirds ir saplīsusi gabalos. Neielaidies vienas nakts sakaros - jo ja arī izlemsi pārtraukt attiecības ar neuzticīgo partneri, gadījuma sekss ienesīs vēl vairāk sajukuma tavā šobrīd pavisam ne vieglajā ikdienā.
2. Nesalūzti
Neviens nesaka, ka tu nedrīksti raudāt. Var un pat vajag emocijām ļaut brīvi izpausties. Taču neaizraujies ar destruktīvām darbībām. Tā vietā aizbrauc uz mežu vai atrodi klaju lauku un vienkārši izkliedz savas sāpes. Tev noteikti kļūs vieglāk.
Taču nedēļu nodirnēt istabā ar aizvilktiem aizkariem, klausīties romantiskas balādes, neēst vai arī gluži otrādi - leksēt kilogramiem saldējuma un naktī kaukt spilvenā - tas tiešām nav domāts tev. Jā, neuzticība sāp. Neiedomājami sāp. Taču pasaule tāpēc nepārstāj griezties. Ja tevi ir nodevis šis cilvēks, tad cits varbūt tomēr būs godīgs un nenodos. Tev ir tam jātic.
3. Nekļūsti par upuri
Saglabā savu lepnumu. Upura loma, kad visi apkārt tevi žēlo un mierina, ir īslaicīga. Pasaule galu galā katrs pievērsīsies savām lietām un tu paliksi bez skatītājiem.
4. Neievelc tajā bērnus
Neuzticība ir pieaugušo lieta. Neliec saviem bērniem izvēlēties un nostāties savā pusē. Ideāli būtu, ja tu atrastu sevī spēku norobežot savas atvases no krīzes situācijas. Līdz galam nesaprotot, kas notiek, bērni var sākt vainot sevi tajā, ka mainījušās attiecības starp viņu vecākiem. Bērni nav ne tavi starpnieki, ne pretinieki, tāpēc atturies no vilinājuma manipulēt ar viņu jūtām.
5. Neļauj citiem izlemt tavā vietā
Neuzticības robežas nav tik plašas, lai visi to uztvertu atšķirīgi. Taču ikviens neuzticības gadījums ir individuāls. Ne ģimene, ne arī draugi nevar tev noteikt, kā rīkoties. Visprātīgāk būtu, ja viņi vienkārši uzklausa un neizsaka kategorisku viedokli, vēl jo vairāk - neizdara uz tevi spiedienu.
Tikai tu vari izlemt, ko darīt ar neizticības sabojātajām attiecībām. Nevienam nav tiesību nosodīt tavu izvēli šīs attiecības pārtraukt vai arī turpināt. Nelūdz padomus - jo tie nav balstīti tavā personiskajā pieredzē.