Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Kustība "#Pupkultūra" aicina rūpēties par savām krūtīm un palīdzēt sievietēm, kuras skāris krūts vēzis

Sievietēm
Vakar 19:40 2019. gada 17. aprīlī 19:40
Jauns.lv
"Es gribēju garu atvaļinājumu. Un gribēju aiziet pie plastikas ķirurga. Un es tos abus dabūju, jo... man konstatēja krūts vēzi," saka Santa. Savukārt Natālija par savu slimību uzzinājusi grūtniecības laikā - pāris nedēļas pirms bērniņa nākšanas pasaulē. Viņas dalās savā pieredzē, lai labdarības fonda "Rozā vilciens" rīkotajā akcijā #PUPKULTŪRA iedvesmotu un atbalstītu citas krūts vēža skartās sievietes.

Labdarības fonds Rozā vilciens šogad ir aizsācis kustību #PUPKULTŪRA, kuras mērķis ir aicināt ikvienu sievieti rūpēties par savu krūšu veselību, kā arī rosināt sabiedrību palīdzēt sievietēm, kuras skāris krūts vēzis. 

Kustības ietvaros uzsākts ziedošanas maratons, kura mērķis ir līdz šī gada 19. maijam savākt 20 000 eiro, kas ļautu palīdzēt līdz 200 sievietēm. 

Foto: Publicitātes foto

Fonda Rozā vilciens vadītāja Zinta Uskale, aicinot ziedot, uzsver: “Tā ir ļoti smaga cīņa gan fiziski, gan psiholoģiski. Arī pati esmu izgājusi cauri krūts vēža atklāšanas, ārstēšanas un rehabilitācijas procesam. Ir ļoti viegli salūzt. Savlaicīgs un profesionāls psiholoģiskais atbalsts bieži vien ir kritiski izšķirošs, turklāt jāapzinās, ka šī palīdzība ir nepieciešama ne tikai pašām sievietēm, bet arī viņu ģimenēm, draugiem, bērniem un tuviniekiem.”

Foto: Publicitātes foto

Viens no #PUPKULTŪRAS maratona galvenajiem mērķiem ir nodrošināt psihoterapeita vai psihologa palīdzību pēc diagnozes saņemšanas un ārstēšanās laikā, kā arī fizioterapeita pakalpojumus, tad, kad tie ir nepieciešami pēc operācijas. 

Fonds jau līdz šim ir palīdzējis gandrīz 400 sievietēm, kas iedvesmo iesākto turpināt. Šobrīd #PUPKULTŪRAS komanda kopā ar domubiedriem gatavojas TET Rīgas maratonam, vienlaicīgi uzsākot arī ziedojumu vākšanas akciju GoGetFunding tīmekļvietnē, kurā atbalstītāji varēs saņemt kādu no #PUPKULTŪRAS kustības īpašajiem maratona aksesuāriem. 

Foto: Publicitātes foto

Labdarības fonds Rozā vilciens aicina ne tikai ziedot, bet arī atklāti runāt par krūts vēzi, tādējādi iedrošinot sievietes regulāri doties uz pārbaudēm, kā arī veicinot sabiedrībā izpratni par savlaicīgas psiholoģiskās un fiziskās palīdzības nozīmi saslimšanas gadījumā.

Aicinājumam runāt atklāti par krūts vēzi atsaukušās jau vairākas sievietes, kas labprāt dalās ar savu pieredzi, iedvesmojot citus cīņai ar ļaundabīgo audzēju:

Lūk, Santas, Natālijas un Zintas pieredze:

Citi šobrīd lasa

FOTO: ārzemju zvaigznes, kurām nav veicies ar estētisko ķirurģiju 11
Lomas, kas izjauca Holivudas zvaigžņu privātās attiecības 8
Diviem itāļu studentiem gaļas cepšana mežā izmaksās kopumā 27 miljonus eiro 21
Pievienot komentāru

Видео: на юбилейном концерте Алла Пугачева вывела всю свою семью на сцену

Умерла 55-летняя вдова Евгения Евстигнеева, сыгравшая в сериалах «Кадетство» и «Ольга»