Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunlaulātie skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Pērn pieaudzis Latvijā reģistrēto laulību skaits 6

Attiecības
9. februārī 11:33 2019. gada 9. februārī 11:33
Jauns.lv / LETA
2018.gadā Latvijā reģistrētas 13 399 laulības, kas ir par 202 vairāk nekā 2017.gadā, kad tika reģistrētas 13 197 laulības, savukārt 2016.gadā Latvijā tika reģistrētas 13 402 laulības, uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministrijā piebilda, ka 2018.gada pēdējos divos mēnešos tika noslēgtas 1458 laulības, kas ir par 69 laulībām vairāk nekā 2017.gada pēdējos divos mēnešos.

Laulību skaita pieaugšana ir novērojama arī šī gada sākumā, proti, līdz 25.janvārim šogad Latvijā tika noslēgtas 423 laulības, kas ir par 80 vairāk nekā identiskā laika posmā 2018.gadā.

Ministrijā izcēla, ka visvairāk laulību tiek noslēgtas Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Jelgavā. Šīs pilsētas jau gadu no gada ir visvairāk noslēgto laulību vietu augšgalā.

Ministrijā arī norādīja, ka vairāki seniori ir interesējušies par iespēju laulību noslēgt dzimtsarakstu nodaļā bez liecinieku klātbūtnes.

Divu pilngadīgu liecinieku klātbūtni, reģistrējot laulību, šobrīd paredz normatīvais regulējums. Vēl 2018.gadā Dzimtsarakstu nodaļu darbinieku asociācija iesniedza Saeimā iniciatīvu atteikties no obligātās prasības, ka laulība ir reģistrējama divu pilngadīgu liecinieku klātbūtnē. Tieslietu ministrija arī ir atbalstījusi šo iniciatīvu. Detalizētāk šis jautājums Saeimā vēl nav skatīts, uzsvēra ministrijā.

Citi šobrīd lasa

Eksperte atklāj, kā hercogienei Ketrīnai izdevies panākt uzticības pilnas attiecības ar karalieni 1
VIDEO: Krievijā slepkava gandrīz izbēg no tiesas zāles cauri griestiem 4
To ir rakstījusi sieviete? Divdomīgā situācijā nokļūst basketbolista Timmas mīļotā Sedokova 2
Skatīt visus komentārus

Раскрыт секрет герцогини Кэтрин: стало известно, чей стиль она копирует

"Мне все равно, что меня считают геем": Дима Билан заявил, что его девушка дважды была беременна