Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baiba Kranāte: “Esmu no visas sirds jogini – sieviete, kas dzīvo saiknē ar pasauli, kas mācās, sajūt un saskata, kas dzīvo sinerģijā.” (Foto: Jānis Deinats)

Baiba Kranāte piekopj kvantu dziedniecību

Cita pasaule
2018. gada 8. decembrī 07:23 2018. gada 8. decembrī 07:23
"Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Baiba Kranāte, ko atceramies kā televīzijas dīvu un arī aktrisi, jau pārdesmit gadu sev dzīvē radusi vietu jogai, kursiem, semināriem, sarunām un brīnumainiem satikšanās stāstiem.

Intervijā žurnālam "Ko Ārsti Tev Nestāsta" viņa atklāj: “To, ko es tagad daru, varētu saukt skaisti un nopietni – par kvantu dziedniecību. Tā apvieno dažādas metodes un uztver katru cilvēku kā unikālu.”

Fiziķi skaidro, ka kvants (latīņu: quantum – daudzums) ir mazākā enerģija, ko var atdot vai pieņemt fizikāla sistēma. Elektromagnētisko viļņu kvants ir fotons. Kvanta jēdzienu pirmais izvirzīja vācu fiziķis Makss Planks 1900. gadā. Pēdējos gados dziedniekiem īpaši tīk savos piedāvājumos iepīt zinātniskus, daudziem grūti izprotamus jēdzienus.
Interesanti, ka arī Latvija dod pasaulei savu kvantu ieguldījumu – ne dziedniecībā, bet zinātnē. Proti, pirms desmit gadiem izveidotais Latvijas Universitātes Kvantu datorzinātnes centrs kļuvis par nopietnu dalībnieku, lai uzbūvētu kvantu datoru.
“Ar to pasaulē uzdrošinās nodarboties maz cilvēku – tikai daži simti. Esam viens no trim galvenajiem centriem Eiropā, pārējie divi ir Parīzē un Amsterdamā,” intervijā Ir paudis datorzinātnieks Andris Ambainis. Ja izdosies radīt kvantu datoru, tā skaitļošanas jauda būs neredzēti liela, ļaujot, piemēram, modelēt ļoti sarežģītas fizikālas norises un ķīmiskas reakcijas.

Pilnu interviju ar Kranāti lasi žurnālā "Ko Ārsti Tev Nestāsta", kas nopērkams kioskos!

Citi šobrīd lasa

7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas
Vedot princi Viljamu un Keitu uz pasākumu, konvojs notriec 83 gadus vecu sievieti, kura kritiskā stāvoklī nogādāta slimnīcā 1
Pusaudze noslepkavo savu labāko draudzeni, jo svešinieks internetā par to piesolījis 13 miljonus dolāru 34
Pievienot komentāru

"Токсичная бабка весом в 100 кг" в пляжном туалете Юрмалы испугала ребенка