Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Hitlera mīļotajai Evai Braunai bijusi ļoti gudra vakariņu taktika 32

Sievietēm
2018. gada 24. janvārī 06:05 2018. gada 24. janvārī 06:05
  Jauns.lv
Vai zināji, ka leģendārā ASV pirmā lēdija Eleonora Rūzvelta katru nedēļu Baltajā namā vakariņās gatavoja olu kulteni, ka slavenā "Cosmopolitan" redaktore Helēna Gārleja Brauna tik ļoti rūpējās par savu slaidumu, ka viņas brokastis sastāvēja tikai no olbaltuma pulverīša, kas samaisīts ar gāzētu apelsīnu dzērienu? Savukārt Ādolfa Hitlera mīļoto Evu Braunu varēja redzēt vienīgi pie ēdieniem bagātīgi klāta galda. Šie ir tikai daži piemēri no ēdienu biogrāfes Lauras Šapiro grāmatas "What She Ate" ("Ko viņa ēda?"), kas iemantojusi plašu popularitāti.

Ādolfs Hitlers un Eva Brauna. (Foto: Vida Press)

Savā grāmatā Laura Šapiro pētī sešas slavenas sievietes, kurām bijusi liela loma vēsturē. Tās ir - Eleonora Rūzvelta, Helēna Gārleja Brauna, nacistu līdera Hitera mīļotā Eva Brauna, dzejniece Dorotija Vērdsverta, britu rakstniece Barbara Pima un slavenā Anglijas karaļa Eduarda laiku pavāre Roza Lūisa.

Autore ir pārliecināta, ka attieksme pret ēdienu un ēšanu atklāj cilvēku patieso seju un palīdz raksturot, kādas šīs sievietes patiesībā ir bijušas, raksta aol.com. 

Foto: Vida Press

Piemēram, Helēna Gārleja Brauna savam vīram gatavoja sātīgus ēdienus, taču pati ēda tikai diētisku pārtiku. Savukārt Rūzvelta pret ēdienu bijusi pilnībā vienaldzīga un nolīgusi pavāru, kurš tiek uzskatīts par pašu neveiksmīgāko visā ASV prezidentūras vēsturē. Runā, ka viņš gatavojis tik slikti, ka augstas Vašingtonas amatpersonas centās pirms vizītes paēst, ja tika ielūgtas uz svinīgajām vakariņām Baltajā namā.

Foto: Vida Press

Taču interesantākā gramatas daļa ir veltīta Evai Braunai. Autore ietur morālu distanci starp sevi un Evu Braunu, tāpat arī ar citiem savu pētījumu objektiem, taču ir pārliecināta: kaut arī nav viegli saprast, cik lielā "burbulī" dzīvoja Ādolfa Hitlera slavenā mīļotā, viņas pasaule bija balstīta uz iztēlošanās ētiku, tajā bija daudz, daudz šampanieša.

Eva Brauna ar Ādolfu Hitleru iepazinās, kad viņai bija 17, bet viņam - 40 gadu, un viņa labprāt nodevās ekstravagantu ēdienu pasniegšanai Hitlera viesiem. 

Brauna bieži mēdza rīkot pusdienas un vakariņas izmeklētā, intīmā lokā - un, visticamāk, tas noticis tāpēc, ka šī bija vienīgā reize, kad viņa varēja nosacīti publiski parādīties, turoties savam mīļotajam pie rokas.

Saistītās ziņas

Lai nepieļautu nacisma atdzimšanu, Austrijā nojauks Ādolfa Hitlera dzimtās mājas. FOTO 1
Arestēts 25 gadus vecais Haralds Hitlers, Ādolfa fans
Hitlera "Mein Kampf" Bavārijā varētu nonākt skolu solos

Citās publiskās situācijās Hitlers radīja stingra un ieturēta cilvēka tēlu, radot iespaidu, ka ir nodevies savam mērķim, nevis izrāda siltas jūtas pret sievieti. Vārdu sakot, pasniedzot bavāriešu tefteļus un ābolu štrūdeles, jaunā sieviete ļāvās fantāzijai, ka atrodas pašā vēsturisko notikumu centrā, nevis nostumta kaut kur maliņā.

Citi šobrīd lasa

Savu jauno ģimenes dzīvi TV kameru priekšā izrādīs Katrīne Sauliete 1
"Lielākā vakcinācijas programma pasaulē" - kā savas potes bruņotu policistu pavadībā saņem indieši
Jau drīz ārkārtējai situācijai aprit 3 mēneši. Kas notiks pēc 7.februāra? 3
Skatīt visus komentārus

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина

«Агата будет недовольна»: Мирослава Карпович провела время с детьми Прилучного