Glābējzvans - pirtsslota
Veselību – iekšā, slimību – ārā! Ne tikai tā mēdz uzmundrināt, perot ar veselīgajām pirtsslotām.
...no kumelītes
Kur reiz iesētas smaržīgās kumelītes, tur vienmēr tās sadīgs atkal, jo vajadzīgas visiem cilvēkiem; arī tiem, kas iet pirtī. Tās palīdz atbrīvoties no stresa, ārstē ādu un acis, iekaisumus, pinnes, vairo skaistumu un uzlabo miegu. Kumelītes gariņš ir maigs un neuzbāzīgs.
...no ievas
Kad apnicis lietot pērnās slotiņas, ieva ir pirmā, kas pavasarī mūs lutina ar svaigu pērienu. Vairāk par pāris ievu slotiņām vienā pirts reizē ienest gan neiesaka, jo tad lapu smarža var izraisīt galvassāpes. Ievas pēriens īpaši noderēs cilvēkiem, kam radušās problēmas savstarpējās attiecībās. Dziednieki sola, ka ievu slotas palīdz atbrīvoties no liekā svara, rada iekšēju harmoniju un stimulē organisma attīrīšanos. Ievu slotu vajadzētu likt kā kompresi kaulu sāpēm, klepum un bronhītam.
...no jasmīna
Jāņu laikā gandrīz ikvienā pagalmā smaržo jasmīnkrūms. Sākumā jau kauns mesties klāt trauslajam ziedētājam un siet tā zariņus pirtsslotā, bet, ja jūtat, ka augs uz jums skatās, mēģiniet! Dziednieki stāsta, ka tas noskaņo uz garīgumu, nomierina nervus, uzlabo seksu un miegu.
...no kļavas
Pirtnieki māca, ka kļava ir līdzsvara koks, kas mazina naidu, dusmas, bet vietā liek ticību sev un sirdsmieru.
...no lazdas
Maigi, lokani zariņi un lazda pastiprina garīgās spējas, mazina stresu un vairo skaistumu.
...no priedes
Priede ir saules koks, skujas aromatizē pirts gaisu, ēteriskās eļļas veicina organisma attīrīšanos un atbrīvo no sliktām domām. Tā pastiprina visus dziedniecības pasākumus, paaugstina pretošanās spēju kaitēm, atjauno spēku pēc pārslodzēm un slimībām, mazina kaulu sāpes un veicina vielmaiņu, kas ir galvenā resnīšu bēda. Pirms pēršanās slota jāiemērc karstā ūdenī un tad jāpasutina uz krāsns akmeņiem.
...no vērmeles
Vērmele atbrīvo no nepatīkamām enerģijām, palīdz atbrīvoties no liekā svara, mazina krampjus un zilumus.