Kā izvedot perfektu “make-up” ballītei?
Dzīvesstils

Kā izvedot perfektu “make-up” ballītei?

Jauns.lv

Modernu akcentiņu nevainojamam “make-up” pievienot nav sarežģīti, ja vien ir apgūta pati dekoratīvā grima ābece.

Kā izvedot perfektu “make-up” ballītei?...

Veiksmīga dekoratīvā grima pamatu pamats ir nevainojami gluda un tīra āda. Ja par ādas kopšanu sāksiet domāt dienu pirms Jaungada balles, nekas labs nav gaidāms. Vismaz pīlingam ir jābūt katras sievietes skaistumkopšanas arsenālā, kas palīdzēs mehāniski atbrīvot ādu no atmirušajām daļiņām, tādējādi sagatavojot to grima uzklāšanai. Kosmētiskajā kabinetā var veikt dermobrāziju vai ķīmisko pīlingu, bet arī šīs procedūras jāparedz dažas dienas pirms pasākuma, jo tās var izraisīt ādas lobīšanos.

Ja dekoratīvais grims tiek lietots ikdienā, būtiska kļūst sejas tīrīšana. Speciālisti iesaka trīspakāpju ādas tīrīšanu.

1.    Vispirms ādu attīra ar kosmētisko pieniņu.

2.    Ar speciālām sejas mazgāšanai paredzētām ziepēm nomazgā seju, atbrīvojot ādu no tonālā krēma, pieniņa un netīrumu paliekām.

3.    Ādas tonizēšana ar losjonu – sagatavošana krēma uzklāšanai.

Šī sistēma spēj nodrošināt absolūtu tīrību un koptas ādas izskatu, kas ir tik nepieciešama, lai izveidotu nevainojamu grima.

Pūderkrēma izvēle un uzklāšana

•    Pūderkrēms drīkst būt nedaudz gaišāks par sejas toni, bet nekādā gadījumā tumšāks.

•    Klājot pūderkrēmu, neaizmirsti par kaklu un dekoltē.

•    Pūderkrēmu ieteicams klāt pēc iespējas plānākā kārtā, tikai tā sasniedzams dabisks efekts. Ja trūkst iemaņu, pūderkrēma pilienu plaukstā var sajaut ar dienas krēmu un klāt abus vienlaikus.

Grima zelta likums

Ja akcentējam acis, lūpu krāsojums nav tik izteikts. Savukārt, ja priekšroka tiek dota lūpām, acu grims ir neuzkrītošāks. Mēģinot intensīvi krāsot gan acis, gan lūpas, riskējam panākt brutālu efektu.

Ar ko svētku grims atšķiras no ikdienas “make-up”?

Svētkiem piestāv krāsainība, un arī krāsas izceļas ar košumu. Šobrīd modē viss – spilgti toņi, fliteri, liekās skropstas, spīguļi – jebkurš mirdzošs nieciņš, ko vien var piestiprināt pie ādas vai skropstām. Uzmanību – līdzsvarojiet tērpa krāsu un grima intensitāti! Nereti sievietes, kuras ikdienā nelieto dekoratīvo kosmētiku, spilgtā vakartērpā kļūst blāvas un neizteiksmīgas. Ieteikums: dažas dienas pirms sarīkojuma patrenējieties “nest” smagāku un košāku toņu grimu un pierodiet pie sava “make–up”! Savukārt pie pasteļtoņos ieturēta tērpa grims būs mierīgās nokrāsās.

Ja vēlaties akcentēt acis, tas panākams ar dažādu krāsu liekajām skropstām – jo tās pārdrošākas, jo interesantāk! Tās mēdz būt ar fliteriem un pušķīšiem. Skropstas var arī pieaudzēt – gan vienmērīgi, gan tikai dažus pušķīšus acu ārējos kaktiņos, radot īpatnēju, “kaķisku” efektu. Jaunās skropstas turēsies aptuveni divas nedēļas.

Šosezon modē zīmējumi un aksesuāri uz ādas un matiem. Fliteri, kristāli un spīguļi, hennas zīmējumi klājami, zīmējami vai līmējami arī tieši uz ādas – uz vaigu galiem, dekoltē, pleciem, rokām. Pavisam vienkārši un viegli svētku grima efektu ir panākt ar efektpūderi. Tie mēdz būt zelta, sudraba, bronzas krāsās un visdažādākajās faktūrās. Tradicionāli ar mirdzumu atsvaidzina vaigu galus un ādas daļu ap tērpa dekoltē, bet nebūs nekas pārspīlēts ja spožajās balles ugunīs mirdzēs arī ausu ļipiņas, pleci vai mugura.

Tavā kosmētikas maciņā jābūt:

1) pamatkrēmam, ko klāj uz tīras ādas zem “make–up”;

2) pūderkrēmam un sūklītim tā uzklāšanai;

3) birstošajam pūderim, kura tonis ir tuvs sejas krāsai. To uzklāj ar otu;

4) efektpūderim vai vaigu sārtumam – parasti tas ir toni tumšāks par birstošo pūderi, paredzēts vaigu daļas akcentēšanai;

5) acu un lūpu zīmulim – iezīmē acu un lūpu līniju. Parasti to izplūdina ar otiņu vai aplikatoru, lai neveidotos nelīdzena līnija;

6) acu ēnām. Klājot ēnas, tumšāku parasti veido acs ārējo kaktiņu;

7) skropstu tušai un lūpu krāsai.

Informāciju sniedza kosmētikas salona “Derma” vadītāja, CIDESCO diploma īpašniece kosmētiķe Largija Eriņa

Aija Kažoka/Foto: Bulls Press