Veselību veicinoša terapija – vēderdejas
Dzīvesstils

Veselību veicinoša terapija - vēderdejas

Jauns.lv

Vēderdejas ir veselīga nodarbošanās, kas palīdz daudzās dzīves situācijās. Tās vairo pašapziņu, uzlabo garastāvokli, kliedējot depresīvas domas.

Veselību veicinoša terapija – vēderdejas...

Ilze Zariņa.
Ilze Zariņa.

Dejojot uzlabojas sirdsdarbība un asinsrite, normalizējas asinsspiediens. Deju iedarbība tonizē un atbrīvo vēdera muskulatūru, padara elastīgāku un vingrāku mugurkaulu. Vēderdejai raksturīgās kustības organismā sekmē vielmaiņas procesus un palīdz normalizēt vēdera darbību. Šī austrumu deja aizkavē arī novecošanos. Novecošanos aizkavē ne tikai iekšējo orgānu masāža vingrinājumos, bet arī sievietes sajūtas – dejā mēs jūtamies laimīgas, un, kā zināms, laimīgi cilvēki noveco lēnāk.

Deju nodarbībās milzīga loma ir elpošanai. Vienmērīgi un pareizi elpojot, uzlabojas plaušu ventilācija. Dejotājām māca elpot saskaņā ar noteiktiem soļiem un vingrinājumiem. Tas ir nomierinoši, stiprina nervu un elpošanas sistēmu.

Vēderdejas parasti dejo basām kājām, tā labāk un niansētāk jūtot līdzsvaru un kustības. Tā nav tikai kaprīze vai vēlme. Dejojot basām kājām, izvingrinās kāju pēdu muskuļi, kavējas kauliņu deformācija, tiek masēti pēdās esošie nervu gali. Tomēr, lai sajustu to, ka veselība uzlabojas, vēderdejas jādejo vismaz divas reizes nedēļā, taču vēlamais grafiks ir viena nodarbību stunda – trīs četras reizes nedēļā.

kasjauns.lv/Foto: Bulls Press