Gandrīz pusei skolasbērnu vecāki dod līdzi pusdienu maizītes
Dzīvesstils

Gandrīz pusei skolasbērnu vecāki dod līdzi pusdienu maizītes

Jauns.lv

Gandrīz puse jeb 41% no Latvijas skolēnu vecākiem dod saviem bērniem pusdienas līdzi kārbiņā. Skolasbērnu pusdienu kārbā visbiežāk ir maizītes ar sieru, gaļu vai zivi, kā arī augļus un jogurtu. No saldumiem populārākie – smalkmaizītes un šokolādes sieriņi.

Gandrīz pusei skolasbērnu vecāki dod līdzi pusdien...

Aptaujas veicējs — farmācijas uzņēmums SIA "G.Miežis Ārsts" — atgādina, ka daļai vecāku tā ir brīva izvēle, bet daļai tā ir vienīgā iespēja, jo valstī ne visiem bērniem ir pieejamas brīvpusdienas.

Aptaujas dati liecina, ka 23% gadījumu vecāki izvēlas bērniem uz skolu dot maizītes ar sieru, gaļu vai zivi, 19% gadījumu - augļus, un 13% - jogurtu. Tāpat vienāds skaits aptaujāto - 7% - atbildējuši, ka bērniem līdzi dod piena jogurta dzērienus, dārzeņus, sāļās uzkodas un tādus dzērienus kā sula, minerālūdens un limonāde. No saldumiem populārākie ir smalkmaizītes un šokolādes sieriņi, ko norādījuši 10,5% aptaujāto vecāku.

Rezultāti rāda, ka 23% vecāku vecumā no 20 gadiem līdz 29 gadiem un 27% vecāku vecumā no 30 gadiem līdz 39 gadiem bērniem pusdienu kārbiņā dod maizītes ar sieru, gaļu vai zivi. Otrajā grupā tikpat liels procents aptaujāto labprāt izvēlas dot augļus.

Savukārt maizītes un augļi ir visiecienītākā izvēle vecākiem no 40 gadiem līdz 49 gadiem, ko norādījuši 17% aptaujāto. Trešdaļa jeb 35% no vecākiem, kuriem ir 50 gadi un vairāk, bērniem uz skolu dod jogurtu un piena vai jogurta dzērienus, kā arī maizītes.

"Trekns un salds ēdiens bērniem bieži izraisa funkcionālus gremošanas traucējumus, īpaši deviņu līdz 11 gadu vecumā. Lietojot lielos daudzumos uzturā krāsainus un saldinātus dzērienus, konfektes, čipsus un smalkmaizītes, tiek uzņemts pārāk daudz tauku un cukura. Šādi ēšanas ieradumi sekmē aptaukošanās attīstību, par ko arī liecina fakts, ka aptaukojušos bērnu skaits Latvijā pieaug tieši šajā vecuma grupā,'' stāsta "Veselības centra 4" uztura speciāliste Guna Havensone.