Kādas distanču slēpes pirkt, un kur ir labākās slēpošanas trases Latvijā?
Pēdējos gados ziema mūs lutina ar sniega pārpilnību. Daudzi vakarus un brīvdienas pavada uz kalna. Taču – kurp doties, ja kalnu slēpošana nevilina un vēlamies paslēpot pa trasi, kā arī – kādas distanču slēpes izvēlēties?
* Lai kopā ar ģimeni svaigā gaisā pavadītu pēcpusdienu vai nedēļas nogali, neko smalkāku par tūristu slēpēm nevajadzēs, skaidro veikala „Fans” pārdevējs konsultants Ivo Zviedris. Tās maksā, sākot no Ls 40, stiprinājumi ap Ls 20, slēpju zābaki vidēji Ls 35, nūjas ap Ls 10.
Slēpju garums slīdsoļa faniem ir 10 cm garāks par slēpotāja augumu, bet klasiskajam solim jāizvēlas 15 līdz 25 cm garākas slēpes par pašu. Nūju garums jāmēra no zemes līdz padusēm vai plecam.
* Krietni dārgākas ir sportistiem paredzētās slēpes un nūjas no izturīga un viegla materiāla. Pateicoties speciālajam pārklājumam, slēpes arī labāk slīd. Tās maksā vidēji Ls 300.
* Var pirkt lietotas slēpes, taču vajadzētu pievērst uzmanību slēpju apakšām un pārliecināties, vai nav redzamas skrambas. Tādas slēpes slikti slīdēs.
* Ja slēpo reti, inventāru pirkt nebūs izdevīgi, to var īrēt (vidēji 12 lati dienā).
* Slēpes var nopirkt sporta preču veikalos, kur tirgo ziemas sporta inventāru. Tās piedāvā arī interneta veikalos. Labākas cenas: www.salidzini.lv.
Svarīgi! Ar slēpju iegādi nevajadzētu vilcināties, jo var gadīties, ka šogad būs tieši tāpat kā pērn, kad tika izpirkti visi veikalu slēpju inventāra krājumi un gribētājiem nācās pierakstīties rindā.
Kur slēpot? Rīgā populāra slēpošanas trases ir Uzvaras parkā, Biķernieku mežā, Rīgai tuvākā ierīkota Riekstukalnā (Baldonē). Distanču slēpošanas trases ir arī pie kalnu slēpošanas trasēm Siguldā, Milzkalnē, Baiļos un citur. (Sk. www.raid.lv) Taču vispopulārākās un ērtāk pieejamās bezmaksas slēpošanas vietas esot piemājas mežā vai laukos pie radiem.