Spogulis. Kas jāzina par enerģētiku, kuru tas glabā
Dzīvesstils

Spogulis. Kas jāzina par enerģētiku, kuru tas glabā

Jauns.lv

Pasakās un filmās apspēlēts, tas joprojām tiek uzskatīts par vienu no mistiskākajām lietām uz pasaules. Dažkārt atliek tikai ienest mājās nelāgu spoguli, lai mājiniekus piemeklētu dīvaini notikumi...

Spogulis. Kas jāzina par enerģētiku, kuru tas glab...

Spogulis joprojām ir viena no grūtāk izskaidrojamajām, mistiskajām lietām uz zemes. Spogulis ir kā saikne starp mūsu un kādu citu pasauli, par kuras eksistenci nojaušam, kaut ko zinām, bet nopietnus spēles noteikumus tomēr nepārzinām. “Pirmais, kas par to liecina, ir attēls. Tas, ko tu redzi spogulī, patiesībā neesi tu, bet gan tava dubultniece. Kā par to pārliecināties? Paņem divus spoguļus un noliec vienu sev priekšā, otru aizmugurē. Pētot savu attēlu abos spoguļos, ieraudzīsi atšķirības,” stāsta dziednieks, reiki meistars un skolotājs Ziedonis Kārkliņš. Agrāk bija teorija, ka katram cilvēkam uz zemes ir dubultnieks. Pēc ģīmja un līdzības to var sameklēt, taču pēc rakstura, dzīves uztveres otrs cilvēks būs citāds. “Tāpēc īstais dubultnieks ir tas, ko redzam spogulī, kurš dzīvo savu neatkarīgu dzīvi, bet ar kuru ļoti labi varam sadarboties vai gluži otrādi iemantot ienaidnieku,” norāda reiki meistars.

Spogulis kā labvēlis

Kura gan nezina pasaku par Sniegbaltīti, kurā ļaunā karaliene regulāri vaicāja: “Spogulīt, spogulīt, saki man tā: kura ir visskaistākā?” Spogulis ne tikai var atbildēt uz šo jautājumu, bet arī padarīt mūs skaistākas vai neglītākas. Ja spoguļojoties, regulāri attēlam uzsmaidīsi, teiksi, ka esi skaista, jauka un vesela, šo informāciju spogulis staros atpakaļ un ar laiku secināsi – patiesi paliec arvien pievilcīgāka. Šo metodi var izmantot arī brīžos, kad esi slima. “Ir zināmi gadījumi, kad pēc smagas slimības vai autoavārijas cilvēks skatās spogulī, kā vīzijā iztēlojoties, ka viņa rokas un kājas sāk kustēties. Šādi spogulis tiek ieprogrammēts, šo informāciju telpā staro atpakaļ, un ar laiku cilvēks iztēloto piedzīvo,” stāsta Ziedonis Kārkliņš. Tikai atceries: spogulī skatīties un sevi žēlot vai apcerēt, cik slikti jūties, nedrīkst! Tas atstaro it visu! Tāpēc to nav labi turēt guļamistabā, īpaši, ja spogulī redzi sevi gultā guļot, jo parasti pamostamies samiegojušās, sapampušas, un, ieskatoties spogulī, nodomājam: “Cik šausmīgi izskatos!”  Ja ik rītu šādi sasveicināsies ar savu dubultnieci, drīz vien tā izskatīsies arī ikdienā. Tāpēc pieceļoties vispirms vajadzētu aiziet muti nomazgāt un tikai tad spoguļoties.

Spogulis darbosies tev par sliktu arī tad, ja, veroties savā attēlā, patīkamo uztversi kā pašsaprotamu, bet koncentrēsies uz trūkumiem. Tad neglītais pastiprināsies.

Taču spoguli var izmantot arī pretējam nolūkam, lai no negatīvā atbrīvotos. Ir brīži, kad tevi moka agresija, dusmas, aizvainojums, kas pašu burtiski saēd. Tad labi visas šīs negācijas atbrīvot un izteikt spogulim. Taču, kad tas izdarīts, spogulis jānorok, lai sliktās enerģijas nestaigā apkārt pa pasauli.

Spogulis kā ienaidnieks

Labi zināmajam ieteikumam, ka mājās nevajadzētu aicināt nelabvēlīgus cilvēkus, ir nopietns pamatojums. “Ja mājā ienāk cilvēks, kas nevēl mājiniekiem labu un ieskatās spogulī, viņš tajā atstāj slikto domu un šādi ienes negatīvās enerģijas. Bet pēc laika mājās sākas neizprotamas slimības un kašķi,” tā Ziedonis Kārkliņš.

Spoguļiem piemīt atmiņa, tāpēc sevišķi uzmanīgiem jābūt ar vecajiem. Ja tas mantots no vecmāmiņas un tu zini, ka tavā dzimtā dramatisku notikumu nav bijis, no mantojuma nav jābaidās. Ir citādi, ja to iegādājas antikvariātā. Tu nevari būt droša, ka tā priekšā nav notikusi vardarbība vai slepkavība. Bet cilvēku piedzīvotās emocijas vēlāk spogulis atstaro telpā. Ir zināmi gadījumi, kad pēc šāda spoguļa atvešanas mājās sāk atgadīties neizprotamais – mājinieki kļūst agresīvi, viņus sāk mocīt slimības un neveiksmes. Kā pārbaudīt spoguli? Vienkāršākais veids – izmantojot sveci. Ņem vaska sveci, noliec to spoguļa priekšā un vēro liesmu. Ja tā ir mierīga, tātad viss kārtībā, ja liesma raustās un kūp, spogulis atstaro negatīvas enerģijas, taču, ja liesma nodziest, zini – jo steidzīgāk no spoguļa atbrīvosies, jo labāk.

Kur novietot spoguli?

Droši spoguli vari likt priekšnamā un, laukā ejot, savam spoguļa dubultniekam pateikt: sargā māju. Tas patiesi strādā! Taču, ja nākas atgriezties pēc kaut kā aizmirsta, rituāls atkal jāatkārto (citādi dubultnieks domā: saimnieks atnācis mājās, tātad varu neko nedarīt).

Pirms izvēlēties, kur novietot spoguli, jāizstaigā māja, lai saprastu, kur iet ūdens āderes jeb kaitīgā starojuma josla. Spogulis jānovieto tā, lai tas neatrastos uz āderes. Pretējā gadījumā spogulis šo starojumu izstaros visā telpā.

Nekādā ziņā spoguli nenovieto iepretim televizoram. Jo tas uzkrāj tālrādī skatāmo (un tur taču viena slikta ziņa pēc otras) un atstaro telpā.

Interaktīvais spogulis
Konsultēja dziednieks, reiki meistars, skolotājs Ziedonis Kārkliņš

Ieva Konstante. žurnāls „Marta” / Foto: Shutterstock