Dāmu tirdziņa rīkotājai ekskluzīva cepure. FOTO
Dāmu tirdziņa rīkotāja Līva Jaunozola „Andeles Mandeles” divu gadu pastāvēšanas jubilejā demonstrē avangardisku cepuru modi. Viņa rotājās ar 30 centimetru augstu cepuri stilizēta kuģa formā. Cepure ir īsts roku darbs - katra bura veidota no atsevišķiem kociņiem.
„Andele Mandele” desmitā tirdziņa aizkulises
Popularitāti iemantojušais lietoto tērpu un aksesuāru tirdziņš „Andele Mandele” 10. pasākums norisinājās nedēļas nogalē, „Barona centrā”. „Ja pirms diviem gadiem, kad pirmoreiz noorganizējām „Andeli Mandeli”, tajā ar pērlēm no saviem drēbju skapjiem tirgojās aptuveni 20 meitenes, tad šoreiz tirdziņā piedalījās 160 dalībnieces,” gandarīta par tirgotāju atsaucību ir dāmu tirdziņa idejas autore un organizatore Līva Jaunozola, kura ikdienā strādā nekustamo īpašumu uzņēmumā „Arco Real Estate”, bet brīvajā laikā aizraujas gan ar tematisko ballīšu organizēšanu, gan modi.
Uz „Andeles Mandeles” 10. tirdziņu Jaunozola bija saposusies ar ekstravagantu galvas rotu – stilizētu cepuri kuģa formā. „To veidoja profesionāla māksliniece, kas strādā teātrī pie butaforiju darināšanas. Viņas vārdu gan vēlos paturēt noslēpumā, jo negribētos vēl kādai pretim nākošai rīdziniecei ieraudzīt tieši tādu pašu cepuri,” noslēpumaini smaida Līva Jaunozola. Rota nedēļas laikā tapusi īpaši nesen organizētajai jūrnieku ballītei, taču tovakar Līvai neesot sanācis to galvā uzlikt.
„Mana 30 centimetru augstā cepure izrādījās par lielu ballītes norises vietas - kuģīša - zemajiem griestiem. Tāpēc izlēmu, ka turpmāk ar to rotāšos „Andele Mandele” pasākumos. Jau pēc pirmās reizes sapratu, ka tā ir laba doma – tirdziņa dalībnieces mani var vienkāršāk atpazīt, turklāt esmu arī labāk pamanāma, ja nu ko ievajagas.”
Līva jūsmo, ka viņas cepure ir īsts roku darbs. „Aiznesu māksliniecei fotogrāfiju, kurā bija redzams kuģis, kura formā vēlējos savu cepuri. Tika izgrebts putuplasta modelis, tas apvilkts ar zīdu. Viss ir smalki nostrādāts, katra bura ir veidota no atsevišķiem kociņiem. Internetā redzēju, ka no ārzemēm tik sarežģītus aksesuārus iespējams pasūtīt par vismaz 200, 300 latiem. Latvijā, protams, tas ir krietni lētāks prieks, taču ar saviem 70 latiem būtu jārēķinās.”
Tā kā pati Līva šoreiz savu stendu tirdziņā nebija iekārtojusi, viņa varējusi vairāk laika atlicināt, kā pati saka, „pērļu medībām”. „Uz tirdziņu atnācu citā apģērbā, bet kad nopirku šos svārkus, uzreiz pārģērbos. No draudzenes aizņēmos somiņu, ko pieskaņoju koptēlam,” gandarīta bija dāmu tirdziņa organizatore.
Protams, arī „Andeles Mandeles” 10. pasākumā gan tirgotāju, gan pircēju vidū bija sastopami vairāki sabiedrībā pazīstami ļaudis. Mīļus, taču pašas stilam vairs ne tik aktuālus tērpus pārdeva Elizabete Vanaga, arhibīskapa Jāņa Vanaga meita, tāpat savu košo garderobi iztirgoja arī grupas „Triānas parks” soliste Agnese Rakovska.
Neizpārdotās lietas „Andeles Mandeles” dalībnieces ar lielu prieku pēc tirgošanās nodeva labdarības mērķiem. „Pavisam tika saziedoti ap 40, 50 simtlitrīgie maisi kvalitatīva apģērba un apavu, kas tiks izvadāti pa Latvijas skolām. Ne visi jaunieši un ģimenes, kam varbūt neklājas tik viegli, reģistrējas sociālās palīdzības programmās, tamdēļ uzskatu, ka braukāšana pa skolām ir labs veids kā palīdzēt. Mums ir lieliska sadarbība ar vienu kundzi no Ķeguma, kura pēc katras andelēšanās reizes pati atbrauc pakaļ drēbēm un tās izvadā ļaudīm, kam tās nepieciešamas. Pēc tam vēl atsūta fotogrāfijas, kurās atspoguļota viesošanās skolās un mantu dalīšana.”
Nākamā lielā „Andele Mandele” tikšot rīkota pēc trim mēnešiem, novembrī. Taču jau oktobrī būšot arī īpašs tirdziņš ar bērnu precēm. „Savukārt decembrī, pirms lielajām Ziemassvētku un Jaungada ballēm, būs vakartērpu un balles kleitu „andele”,” sola Jaunozola, kas precīzus andelēšanās pasākumu laikus un vietas jau tuvākajā laikā sola izziņot tirdziņa twitter kontā twitter.com/andelemandele.
Kasjauns.lv / Foto: Kasjauns.lv