MAREUNROL’S Parīzes modes nedēļā
Dzīvesstils

MAREUNROL’S Parīzes modes nedēļā

Jauns.lv

Mārītes Mastiņas un Rolanda Pēterkopa zīmols MAREUNROL’S ir pirmais Latvijas modes zīmols, kas iekļauts Parīzes modes nedēļas oficiālajā programmā. Sarunā ar Pastaigu par to kā zīmolam veicās un kādi ir tā nākotnes plāni.

MAREUNROL’S Parīzes modes nedēļā...

Parīzē MAREUNROL’S prezentēja jauno kolekciju Epizode 2, kas stāsta par laiku, kurā padomju režīma dēļ radošajiem cilvēkiem nācās meklēt jaunus veidus, kā izpaust savu sistēmai neatbilstošo viedokli.

MAREUNROL'S Epizode 2

MAREUNROL'S Epizode 2

Pastāstiet, kā tikāt līdz iekļaušanai oficiālajā Parīzes modes nedēļas programmā un ko tur rādījāt?

Iekļuvām, pateicoties iepriekš nodibinātiem kontaktiem, un prezentējām jauno kolekciju Epizode 2, kas sastāvēja no 22 apģērbu komplektiem. Daļu no šiem tērpiem rādījām uz modeļiem, kurus nodrošināja modeļu aģentūra Dandy. Kolekcijas viens no galvenajiem uzsvariem ir ādas apģērbi, kurus veidojām sadarbībā ar ādas apstrādes kompāniju Daiļrade RC, izmantojot Latvijā 80. gados populāro karstspiedes tehniku. Kolekcijas apģērbiem izmantojām arī mūsu pašu veidotu apdrukas audumu. Turklāt šoreiz prezentējām arī četrus apavu modeļus, kurus izstrādājām kopā ar apavu zīmolu ZoFA. Vēl prezentācijas viesiem piedāvājām izstādi ar kolekcijas mākslas fotogrāfijām, kuras tapa, sadarbojoties ar fotogrāfi Ivetu Vaivodi.

Modeļi galerijā bija izvietoti kā tēlnieciski objekti. Katram no objektiem bija sava individuāla skaņa, kas viesiem, pārvietojoties pa galeriju un aplūkojot katru tērpu, radīja atšķirīgu noskaņojumu.

Kas jūs piesaistīja izvēlēties tēmu, kas balstās padomju režīma politikā?

Pirmajā mirklī šķiet, ka šajā periodā nav nekas tāds, kas mūs valdzinātu. Mēs gan bieži vien iedvesmojamies no tā, kas mums šķiet nepievilcīgs. Rokot dziļāk, pamanījām, ka šajā laikā bija cilvēki, kas liriski cīnījās pret režīmu, pret sabiedrībai uzspiestajām vērtībām un ideāliem. Šie cilvēki un viņu darbības mūs uzrunāja un kalpoja par pamatu kolekcijas stāstam.

MAREUNROL'S izstādes atklāšana Parīzē

MAREUNROL'S izstādes atklāšana Parīzē

Kā gan jūsu apģērbi pauž padomju noskaņu?

Kolekcijā iekļauti divi skulpturālo objektu veidi. Kapuces vējā simbolizē pretošanos valdošajam spēkam, kamēr indivīdu cīņa pret to, enerģija un gribasspēks aug aizvien lielāks. Savukārt šļakatām līdzīgie objekti, kurus veidojām sadarbībā ar tēlnieku Ginteru Krumholcu, nāk no tradīcijas, sagaidot jauno gadu, liet laimes.

Jūsu veidotajos apģērbos vienmēr ir manāma kustības klātbūtne, arī te šķietams vējš ir pacēlis mēteļa apakšējo malu. Kādēļ jums tas ir svarīgi?

Mēs turpinājām Epizode 1 tēmu – tie ir stāsti par Latviju. Tomēr šeit vairāk centāmies uzsvērt tēlniecisku objektu monumentālo sajūtu. Mums patīk fiksēt mirkli, nejaušus notikumus, sekundes simtdaļu.

Kā vērtējat Parīzē sasniegto? Kādas ir atsauksmes?

Atsauksmes ir ļoti labas. No šiem viedokļiem esam pamatīgāk izpratuši savu pozīciju pasaules modes vidē.

MAREUNROL’S dizains šobrīd Latvijā ir kā nenotveramais elements, daudzi to vēlas, bet iegādāties nav iespējams. Vai tā būs arī turpmāk un kādēļ jūsu prioritāšu sarakstā nav modē tipiskā biznesa shēma?

Tā mūs nav interesējusi un neinteresēs. Mūsuprāt, arī biznesam var pieiet radoši. Šobrīd meklējam mums un mūsu zīmolam piemērotāko ceļu biznesa vidē. Protams, ka līdz ar to nākotnes plānos ir arī mūsu apģērbu tirdzniecība.

Ko vēl plānojat tuvākā nākotnē?

Šobrīd strādājam pie vairāk nekā 150 kostīmiem Pētera Čaikovska operai Jevgēņijs Oņegins, kuras pirmizrādes plānotas 26., 27. un 28. oktobrī Pēterburgas Mihailovska operas un baleta teātrī.

Pastaiga.lv / Foto: Karlīna Vītoliņa, Iveta Vaivode un Annika Vītola