Jāmīlējas vismaz divreiz nedēļā? Seksoloģe skaidro: mīts vai patiesība
Ja vīrietis nav vīrišķīgs darbā un ikdienā un, ja sieviete ņem virsroku, neapskaužamā situācijā ir kā vīrieši, tā arī sievietes un attiecību kvalitāte no tā neuzlabojas.
Attiecības

Jāmīlējas vismaz divreiz nedēļā? Seksoloģe skaidro: mīts vai patiesība

Jauns.lv

Pieskāriens kā vēja pūsma maigi atraisa ilgas pēc otra cilvēka. Tu vēlies viņam dāvāt sevi visu un priecājies par brīžiem, kuros saņem pretī neviltotu atsaucību. Un tikai tad, ja esi ļāvies valdzinājumam sevi pārņemt tā, kā kaislīga mūzika iedvesmo dejotāju, vari baudīt patiesi pilnskanīgu tuvību ar mīļoto. Vai tā izdodas vienmēr? Stāsta seksoloģe Aija Tula-Rijkure.

Jāmīlējas vismaz divreiz nedēļā? Seksoloģe skaidro...

Nav noteiktas normas, cik bieži jāmīlējas, uzskata daktere, un tam nav saistības ar cilvēka vecumu. Kāpēc tā? Dakteres praksē pats pirmais pacients bijis 70 gadus vecs kungs, kurš pie jaunās dakterītes ieradies uz konsultāciju ar vienu vienīgu jautājumu –vai ar mani viss kārtībā, ja joprojām ir sekss katru otro dienu?  Lieliski, raksturojusi Aija Tula-Rijkure, apsveicot vīrieti ar rosīgu seksuālo dzīvi.

Iespējams, ka mīts radies, vidēji statistiski izvērtējot vīriešu spermogrammā pētīto spermatozoīdu aktivitāti: vīrietim vēlams mīlēties ne biežāk kā ik pēc 3 līdz 5 dienām. „Vīrieši ļoti pārdzīvo erekcijas vājumu un nespēju. Saviem klientiem veicu izmeklējumus un pēdējā laikā vērojams, ka vīriešiem krities vīrišķā hormona testosterona līmenis. Tas nereti ir zem normas apakšējās robežas, kaut pieļaujamais intervāls ir ļoti plašs. Iespējams, ka to ietekmē pārtikas kvalitāte. Par to nerunājam, bet tas, ka vīrietim nevajadzētu kabatā nēsāt mobilo telefonu, ir skaidrs. Tāpat kā pie sirds to neiesaku nēsāt nevienam. Protams, ka daudzus procesus organismā ietekmē stress, bet - vai mūsdienu vīrieši strādā vīrietim atbilstīgu vīrišķīgu, sievietei nepaveicamu darbu? To var neapzināties, bet ja vīrietis nav vīrišķīgs darbā un ikdienā un, ja sieviete ņem virsroku, neapskaužamā situācijā ir kā vīrieši, tā arī sievietes un, kaut arī mūsdienās pieejamas plašas psihoterapijas palīdzības metodes, kopumā attiecību kvalitāte tomēr neuzlabojas,” raksturo daktere.

Dabā visam ir jābūt līdzsvarā, arī sievišķībai un vīrišķībai. Protams, ka enerģiju redzēt nevar, bet pēdējā laikā arvien vairāk runājam par to, ka esot cieši blakus, pat līdz intimitātei, kopā ar mīļoto cilvēku, ar sakrāto enerģiju dalāmies ne tikai emocionāli un garīgi, bet arī fiziski, un tajā piedalās arī bioloģiskie šķidrumi, kas sievietei izdalās no dzemdes un maksts, bet vīrietis izšļāc spermu.

Sekss ir arī pašapliecinājums, ka es otram patīku, viņš mani grib un ilgojas pēc tuvības. Bet, ja viens no partneriem pamana, ka otrs nevēlas attiecības, tad vērtīgāk būtu atlikt tuvību un gaidīt piemērotāku brīdi.

Ārste pievērš uzmanību vārdam – jāmīlējas. Kāpēc to lietojam pavēles formā? Ir virkne lietu, ko tiešām jādara regulāri – jāēd, jāvingro, jātīra zobi, jāiet pastaigās svaigā gaisa, lai nostiprinātu imunitāti. Bet sekss gan nav obligāts. Pareizāk būtu teikt tā, ka bez seksa nemirst, bet žēl, ja tā dzīvē nav jo cilvēks tiek apdalīts vienā no dzīves daudzšķautņainajām jomām. Traki, ja pāris mēģina pieturēties pie normas mīlēties, gribas to vai negribas. Var būt, ka nav intereses mīlēties mēnesi, toties pēc tam vētrains sekss ir trīs dienas pēc kārtas! Ķeksīša dēļ uzturētas intīmās attiecības var iztukšot: sievietei nav apmierinājuma un arī vīrietis ir vīlies. Jo vērtīgas attiecības veido vēl citi augstāka komunikācijas līmeņa komponenti – emocionālie un garīgie.

Antra Ciemiņa, žurnāls "

100 Labi Padomi " / Foto: Shutterstock