Māla maskas. Vai var izmantot arī to mālu, kas atrodams tepat, Latvijā?
Māla maska noder ne tikai skaistumkopšanā, bet arī ārstniecībā. Ja sāp galva, liec uz pieres vēsas māla kompreses.
Dzīvesstils

Māla maskas. Vai var izmantot arī to mālu, kas atrodams tepat, Latvijā?

Jauns.lv

„Vai taisnība, ka tas māls, kāds atrodams Latvijas zemē, ir iedarbīgs skaistumkopšanas līdzeklis?” jautā lasītāja. Atbild studijas „Arambol” ājurvēdas masiere Sandra Eņģele.

Māla maskas. Vai var izmantot arī to mālu, kas atr...

Jā, turklāt mālu vari savākt pati – ekoloģiski tīrās vietās, kur zemi nepiesārņo sadzīves ķīmija. Ja neesi droša, ka zeme nav piesārņota, nopērc mālu veikalā! Māli dziļi iztīra ādas poras un bagātina to ar mikroelementiem. Ievēro, ka mālus nedrīkst karsēt.

Sejai:

maskai pietiek ar vienu tējkaroti mālu pulvera. To nedaudz atšķaidi ar vārītu, līdz istabas temperatūrai atdzesētu ūdeni vai tēju un iegūto masu plānā kārtiņā uzklāj uz sejas. Turi 20 minūtes. Mālu maskai vari pievienot dažādus dabiskus papildu komponentus – svaigi spiestas sulas, kumelīšu ziedus un citas drogas, svaigus pumpurus, medu, olas baltumu, olīveļļu utt. Masku nomazgā ar remdenu ūdeni un tad noteikti iezied ādu ar krēmu.

Ķermenim:

pagatavo mālu putriņu un ar to iezied visu ķermeni, īpašu uzmanību pievēršot problēmzonām. Turi 20–30 minūtes un pēc tam nomazgājies. Maska labāk iedarbosies, ja to darīsi pēc pirts, masāžas vai dušas, kad āda ir silta. Vienotas pirts un mālu procedūras, ja tās tiek veiktas regulāri, labi mazina celulītu. Ja nav iespējas iet karsēties pirtī ar mālu kārtu, pēršanās starplaikos uz gurniem uzklāj mālus, aptin ar polietilēna plēvi un paturi kādu pusstundu. Māli ne tikai ārstē, bet arī likvidē nogurumu un vairo enerģiju.

Peldei:

pievieno pāris sauju mālu vannas ūdenim un tev būs pašai sava minerālūdens procedūra! Ūdenim nevajag būt karstākam par 3–38 grādiem, peldes ilgums – 15 minūtes. Labi mazina stresu un ādas iekaisumus.

Nagiem:

mālu putriņai pievieno drusciņu eļļas un klāj uz nagiem – tas palīdz nostiprināt nagus un novērš to šķelšanos.

Galvas ādai:

mālu maska efektīvi attīra galvas ādu un stimulē matu augšanu. Samaisi mālu putriņu ar kumelīšu tēju un iemasē masku galvas ādā. Pēc 20 minūtēm izskalo. Ikdienā vari galvas ādu mitrināt ar nostādinātu mālūdeni (tējkarote uz glāzi ūdens), tas stimulēs matu augšanu. Mālūdeni vari izmantot arī kā losjonu ādas tīrīšanai un atsvaidzināšanai.

Mālu komprese pret galvassāpēm

Ja sāp galva, liec uz pieres vēsas māla kompreses. Papildus: uz pēdām uzklāj vēsu māla kompresi, kam pievieno nedaudz etiķa. Kājas aptin ar polietilēna plēvi un uzvelc vilnas zeķes. Turi 30–40 minūtes. Šādas kompreses labi palīdz arī pret sastiepumiem un sasitumiem. Liec tieši uz sāpīgās vietas!

Žurnāls "

100 Labi Padomi " / Foto: Shutterstock

Tēmas