Karlīna Vītoliņa pārvērš slavenas dāmas. Ne pazīt!
Cēsu mākslas festivālā vēl var aplūkot fotogrāfes Karlīnas Vītoliņas pirmo personālizstādi „Portreti”. Fotogrāfijas veidotas 70. gadu stilā un tajās ar var pamanīt arī daudzas sabiedrībā zināmas sievietes.
Melnbalās lielformāta bildes aplūkojamas plašā teritorijā - kādreizējās Cēsu tipogrāfijas ražošanas zālē. «Tas ir kaut kas neredzēts un iespaidīgs, interesants un elegants – kā melnbalts sapnis, kinofilma. Ir jau arī sakrājies, ko pavēstīt, jo bildēju vairāk nekā desmit gadus; mani vienmēr uzrunājusi personība vidē. Darbi izstādei fotografēti pēdējā pusgada laikā,» par izstādi stāsta Karlīna.
Karlīna atzīst, ka viņu fascinē melnbaltā tīrība, kas ir reizē klasiska un mūsdienīga. Viņasprāt izdevies portrets ir tad,kad izdodas dokumentēt esošā mirkļa būtību. «Ņemu vērā portretējamā profesiju, dzīvesstilu – visu, ko vien varu zināt, un, protams, labprāt arī piefantazēju klāt to, kas manā skatījumā piestāv! Sanāk tāds kā “maģiskais reālisms”, patapinot salīdzinājumu no Gabriela Garsijas Markesa.»
Karlīnas Vītoliņas portretiem piemīt maģija - apstādināts mirklis, kurš vienmēr turpina būt, par kaut ko atgādināt, citreiz dot iespēju kaut ko saprast vai ieraudzīt citādāk.
Karlīna Vītoliņa Latvijas foto pasaulē ir nosacīta jaunpienācēja. Lai arī viņas uzņemtie attēli bieži publicēti vietējos stila žurnālos, izstādi viņa rīko pirmo reizi. Jaunā fotogrāfe absolvējusi Prāgas akadēmiju FAMU fotogrāfijas specialitātē, studējusi arī Londonas Svētā Mārtina Mākslas un dizaina koledžā. Fotogrāfijas izstādei tapušas Rīgā un Parīzē.
Karlīnu ceļošana vienmēr bijusi ļoti būtiska, un nodzīvot vienā pilsētā visu mūžu viņai šķiet neiespējami. Jauno fotogrāfi vienmēr aizrāvusi kultūru daudzveidība, jo katrā vietā, kur viņa uzturas, vienmēr kaut ko apguvusi. Karlīna atzīst, ka izšķiroša loma viņas vizuālās pasaules tapšanā bijusi Džimam Džārmušam, Žanam Kokto, Lukīno Viskonti, Vimam Vendersam un franču Jaunajam vilnim.
Karlīnas Vītoliņas fotogrāfiju izstādi Cēsu mākslas festivāla ietvaros būs iespējams aplūkot līdz 31.jūlijam.