Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vides un interjera dizaina kategorijā 1.vietu ieguvis skulpturāls objekts "Ghost Train" Hanzas peronā. (Foto: Publicitātes foto)

Apbalvoti "Latvijas Dizaina gada balvas" konkursa uzvarētāji 

Kultūra
2021. gada 29. maijā 09:10 2021. gada 29. maijā 09:10
  LETA
Apbalvoti "Latvijas Dizaina gada balvas" (LDGB) konkursa uzvarētāji piecās kategorijās un pasniegta arī Lielā balva, informēja balvas pārstāvis Raimonds Seņko.

Produktu dizaina kategorijā ir pasniegtas trīs 2.vietas. Viena otrā vieta tikusi darbam "Elpo" - gaisa biofiltram ar attālinātu vadību un kontroli "Elpo plantbots".


Tāpat 2.vieta tikusi SIA "Velo Machine" un Alekseja Golovņova transformējamām trepītēm bērniem "HappyMoon", kā arī autoru Kintijas Annas Bērzkalnes un Līgas Rīgas mēnešreižu apakšveļai "Thatday".

"Happy moon" (Foto: Publicitātes foto)

Savukārt digitālā dizaina kategorijā 1.vieta piešķirta autoram Olafam Ošam par spēli "Grunnd [Prologs]", bet pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizaina kategorijā 1.vieta tikusi eksperimentam "Metropole 3.0" - "Tet" pāreja uz hibrīddarba modeli, kura autori ir Ingrīda Rone, Madara Zelčāne, Jeļena Solovjova, Edmunds Medvedevs, Anda Mūrniece un Agnese Lazareva.

Vides un interjera dizaina kategorijā 1.vieta ir pasniegta darbam skulpturāls objekts "Ghost Train", kura autori ir Reinis Liepiņš, Ilze Liepiņa, Ainārs Plankājs, Ieva Landmane, Mārtiņš Ostaņēvičs un Jurģis Prikulis.

Savukārt grafikas dizaina kategorijā ir pasniegta 1.vieta darbam grāmata ar paplašinātās realitātes elementiem "Stories in Sounds", kura autori ir Maija Rozenfelde, bet komandā strādājusi Anda Beitāne, Annija Bičule, Gunda Miķelsone, Maija Rozenfelde, Arturs Kondrats un Amanda Zaeska. Šis darbs ieguvis arī Kultūras ministrijas lielo naudas balvu.

Tāpat pasākumā tika pasniegtas starptautiskās žūrijas speciālās balvas. Tās saņēma SIA "Longenesis" un autores Lindas Šeibes digitālā platforma personalizēto krūts vēža risku izzināšanai "Skrinings.lv". Balvu saņēma arī Veselības ministrijas, SIA "Rozenbauma un māsas" kampaņa "Viss ir norm.a". Kampaņas koncepta un satura autores ir Marta Krivade un Una Rozenbauma, bet mākslinieks - Svens Neilands. Žūrijas speciālo balvu saņēma arī SIA "DJA" Pinumu paviljons, kura autors ir Didzis Jaunzems un Ksenia Sapega.

LDGB ir nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, kas ir atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, savukārt balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē.

Vēl portālā

Gaišreģis Ilmārs Briedis atzīst, ka ir delikāts: "Ja kārtis rāda, ka cilvēks drīz mirs, es to nesaku"
Noderīga aplikācija, kas var izglābt dzīvību ārkārtas situācijā 
Ķīnas pneimoniju uzliesmojums pārņem Eiropu un ASV
Pievienot komentāru