Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes foto

Paziņoti "Cēsu mākslas balvas 2020" laureāti

Cilvēki
2020. gada 15. decembrī 11:29 2020. gada 15. decembrī 11:29
  Jauns.lv
Cēsu Izstāžu namā no 30.oktobra līdz 13.novembrim norisinājās izstāde – konkurss "Cēsu mākslas balva 2020". Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva, informē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

Izstādes – konkursa "Cēsu mākslas balva 2020" Zelta balvu ieguva tēlnieks Matiass Jansons, Sudraba balvas – mākslinieki Eero Rass un Ritums Ivanovs. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More.

Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More. (Foto: Publicitātes foto)

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, LMA asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa. Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsu novadu.  Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020.gadā. Izstādē piedalījas spilgti glezniecības autori: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Žūrijas locekļi atzina, ka visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli izstrādāti, augstas kvalitātes darbi, un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku atainotā pasaules redzējumā. Žūrija vienbalsigi atzina, ka ir neizsakāms prieks par cēsnieku veikumu, un aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē (digitāli veidotus mākslas darbus).

Saistītās ziņas

Rīgā skatāma vērienīgā izstāde par Baltijas valstu mākslu, kura izrādīta prestižajā Orsē muzejā Parīzē
Es nolēmu, ka iešu pret sistēmu. Mākslinieks Aivars Vilipsōns un viņa pārsteidzošās dēkas 1
Baltu karodziņu jūra Covid-19 upuru piemiņai - māksliniece rada sirsnīgu instalāciju "Amerikā: kā gan tas varēja notikt"

Vēl portālā

Kurā vecumā olbaltumvielas ir svarīgākas? Muskuļu masa var samazināties jau pēc 40 gadu vecuma, lēš zinātnieki
Izplatītākie mīti par sirds veselību vasaras svelmē
Kārdinošās importa zemenes - vai tās nav pilnas ar ķīmiju?
Pievienot komentāru