Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pilsētvides projekts “(Ne)redzamās autores” Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietā. (Foto: Aleksejs Muraško)

Noslēgusies Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020

Dzīvesstils
2020. gada 25. novembrī 18:45 2020. gada 25. novembrī 18:45
  Pastaiga
Novembrī noslēdzies starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020. Šogad biennāles norises laiku spēcīgi ietekmēja pandēmijas izraisītie apstākļi, taču organizētājiem ciešā sadarbībā ar partneriem izdevās saglabāt visu plašo norišu spektru, Pastaiga.lv informē biennāles rīkotāji.

Biennālē šogad piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no 13 valstīm, reflektējot par fotogrāfijas jēdzienu mūsdienās, kā arī digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 programmu vadītāja Inga Brūvere par šā gada programmu: “Rīgas Fotogrāfijas biennāles programma šogad ir izvēlējusies pievērsties realitātes arheoloģijai, kas līdztekus ierastai metodei – pētīt dažādus pagātnes slāņus, apskatīja arī mūsdienu – digitālā laikmeta mantojumu.

Izstāde “Ekrāna ēra II: Ainava” Rīgas mākslas telpā. (Foto: Ansis Starks)

Attēls kā viens no informācijas nesējiem mūsdienās lielā mērā ir zaudējis savu dokumentāli reprezentējošo funkciju un ieiet jaunā attīstības posmā. Realitātes jēdziens arvien vairāk kļūst abstrakts.  Brīžiem mēs vairs nespējām atšķirt fikciju no realitātes un realitāti no fikcijas. Tehnoloģiju laikmetā arvien aktuālāks kļūst jautājums – kādu mantojumu mēs atstāsim nākamajām paaudzēm?”

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 norises bija skatāmas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā bibliotēka, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa", Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Galerijā ALMA, ISSP Galerijā, Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās, grāmatnīca un bārā “Bolderāja”, Kinoteātrī “Kino Bize”, Cēsu Izstāžu namā.

Diskusija “Nākotnes vīzijas” Rīgas mākslas telpā. (Foto: Juris Rozenbergs)

Savukārt 6. novembrī Daugavpils Marka Rotko centrā atklāto Ķīnas mākslinieka Siliana Ma personālizstādi “Svārstības no nekārtības uz kārtību” varēs skatīt līdz pat 2021. gada 10. janvārim. Izstāde tiek organizēta 3. starptautiskā fotogrāfijas simpozija ietvaros, Daugavpils Marka Rotko centram sadarbojoties ar Rīgas Fotogrāfijas biennāli. Izstādē skatāmās darbu sērijas tapušas pēdējo trīs gadu laikā; tajās risināto tēmu spektrā ir politika, identitāte un tehnoloģijas, reflektējot par fotogrāfijas uzņemšanu kā paradoksālu darbību, kas reizē pierāda un apgāž vienlaicīgas esamības pieredzi.

Saistītās ziņas

Vai nu sekss, vai fotosesija. Fotogrāfs Helmuts Ņūtons sievietes ne tikai vienkārši mīlēja, bet dievināja
"Šis kadrs nelīdzinās nevienam citam" - Noskaidrota pasaules labākā savvaļas fotogrāfija
FOTO: skaistas muižas un padomju grausti – Tanja un Kimo no Somijas fotografē pamesto Latviju 2

Vēl portālā

Mediķi aizvien biežāk cīnās par 30 līdz 60 gadus vecu Covid-19 pacientu dzīvībām 2
Vienā no aprūpes centra "Zemgale" filiālēm ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti 3
Ziemas peldēšana – kāpēc tik aktuāla, un vai sievietēm tā ir droša?
Pievienot komentāru

Билл Гейтс привился от коронавируса

«Стала моложе на 10 лет»: герцогиня Кэтрин вышла в эфир с медиками