Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Viktorija Paegle

Ar sešiem izaicinošiem fotoprojektiem tapusi gadagrāmata “Latvijas fotogrāfija 2020”

Dzīvesstils
2020. gada 29. jūnijā 17:12 2020. gada 29. jūnijā 17:12
  Pastaiga
Trešdien, 1. jūlijā plkst. 19.00, bārā/grāmatnīcā “Bolderāja” Avotu ielā 29, norisināsies žurnāla Foto Kvartāls ikgadējā izdevuma “Latvijas fotogrāfija 2020” atvēršanas svētki. Šie svētki reizē ir arī festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” noslēgums, Pastaiga.lv informē pasākuma rīkotājs Arnis Balčus.

Izdevums jau desmito gadu popularizē Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju un šoreiz tas apvieno sešus projektus, kas saistās ar šī gada Rīgas Fotomēneša atslēgas vārdiem – iekāre, izmisums, sapņi un nāve.

Foto: Pēteris Vīksna

Pēteris Vīksna atraktīvi fotografē savus vienaudžus dažādās neformālās situācijās, Viktorija Paegle caur pašportretiem reflektē par savām seksuālām vēlmēm, Arnis Balčus dokumentē depresīvo baltiešu dzīvesstilu, Ivars Grāvlejs rada latentu fotoarhīvu.

Foto: Arnis Balčus
Foto: Ivars Gravlejs
Foto: Pēteris Vīksna

Vika Eksta fotografē nejauši sastaptus vīriešus dažādās dzēruma pakāpēs, bet Elīna Semane ieved savā galējībām piesātinātajā pasaulē ar skandalozo fotosēriju “Viss ir sūds, izņemot čuras”.

Foto: Vika Eksta
Foto: Elina Semane

Katru gadu Foto Kvartāla drukātais izdevums ir augstvērtīgs māksliniecisks izstrādājums, kas regulāri saņem atzinības dažādos dizaina konkursos, piemēram, pērnā gada gadagrāmata ieguva pirmo vietu AdWards konkursā. Šogad māksliniecisko dizainu veidojis grafikas dizainers Kirils Kirasirovs, vāka noformējumā izmantojot origami, kas atgādina fotogrāfisku skulptūru. Atklāšanas pasākumā ierobežotam skaitam būs pieejams arī izdevumam speciāli veidots Ivara Grāvleja mākslas darbs.

Izdevums pieejams ierobežotā tirāžā – vien 333 eksemplāros.

Lai arī šis ir pēdējais festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2020” pasākums, divas izstādes vēl skatāmas ilgāk – līdz 4. jūlijam ISSP Galerijā performatīvā izstāde “1:1”, bet Latvijas Fotogrāfijas muzejā līdz 19. jūlijam Ata Ieviņa personālizstāde “Faraona dārgumi”. Tāpat vietnē http://dikstave.lv var vēlreiz izbaudīt festivāla notikumus – skatīt performances, diskusijas un sarunas, vai arī izstāžu un pasākumu video dokumentācijas.

Vēl portālā

Politika un kosmētikas maks. Sandra Kalniete: "Cilvēkam ir jābūt laimīgam"
Svarīga informācija visām ģimenes ārsta Jura Jakovina kontaktpersonām 1
Speciāliste norāda, kādus atvieglojumus varētu saņemt pret Covid-19 vakcinētās personas 25
Pievienot komentāru

«Гарри убит горем, его сердце разбито»: друг принца рассказал о его состоянии

79-летняя Вивьен Вествуд снялась в откровенной фотосессии