Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2019.gada Latvijas Arhitektūras gada balvas nominantu izstāde pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja. (Foto: LETA)

"Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020" pasniegšana notiks rudenī

Dzīvesstils
2. jūnijā 13:27 2020. gada 2. jūnijā 13:27
  LETA
Ikgadējā konkursa "Latvijas Arhitektūras gada balva 2020" pasākums notiks oktobrī, informē Latvijas Arhitektu savienībā.

Globālās Covid-19 pandēmijas radītie ierobežojumi ir ietekmējuši arī Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursa rīkošanu un šī prestižā nacionālās nozīmes arhitektūras apbalvojuma pasniegšanu, kas jau daudzus gadus ierasti notika maijā. Taču Latvijas Arhitektu savienība ir apņēmības pilna ikgadējo tradīciju noturēt un balvu jau divdesmit piekto reizi pasniegt arī šogad.

"Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020" norises galvenie principi paliks nemainīgi. Tās mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgas arhitektūras attīstību.

Konkurss joprojām notiks divās kārtās - pirmajā pieteiktos darbus vērtēs atlases žūrija, ko veido iepriekšējā gada balvas saņēmēji un pieaicināti profesionāļi, bet otrajā kārtā viņu izvirzītos nominantus vērtēs fināla žūrija, ko tradicionāli veido pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis.

Iesniegt darbus, kā arī iepazīties ar iesniegšanas un vērtēšanas kārtību varēs Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā "www.latarh.lv". Konkursā varēs pieteikt neierobežotu skaitu darbu, tai skaitā gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti jebkur citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tāpat kā pērn arī šogad tiks dota iespēja pieteikt darbus, kas nodoti ekspluatācijā iepriekšējos gados, ja vien tie nav bijuši pieteikti konkursā iepriekš.

Konkursa izsludināšana reizē ar tā precizēto nolikumu, darbu pieteikšanas un vērtēšanas kārtību un termiņiem notiks jūnija pēdējā nedēļā. Tiek plānots, ka "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020" pasniegšana notiks šī gada 30.oktobrī, rēķinoties ar tajā brīdī valstī atļautajām pulcēšanās un pieejamajām tiešsaistes translācijas iespējām.

Saistītās ziņas

Covid-19 pandēmija varētu izmainīt pat dizainu un arhitektūru 1
Venēcijas arhitektūras biennāles "How Will We Live Together?" atklāšana pārcelta uz 2021. gadu
Kas ir arhitekte Ruta Rinkule, kas Saulkrastu mazdārziņos grib radīt dzīvojamo rajonu

Vēl portālā

58 gadu vecumā pēkšņi mirusi sieviete, kura pavedināja un vēlāk apprecēja savu 13 gadus veco skolnieku 2
55 dienas pēc diagnozes māmiņa nomira no vēža, lai gan ārsti bija pārliecināti, ka dzimumzīmīte nav ļaundabīga
Kā var būt karstuma viļņi, ja sievietei pāri 60?
Pievienot komentāru

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми