Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes foto

Berlīnes pievārtē atvērta mākslas telpa, kuras mājvieta ir spēkstacija

Dzīvesstils
2019. gada 6. decembrī 10:41 2019. gada 6. decembrī 10:41
  Una Meistere | Pastaiga
Pirmā laikmetīgās mākslas spēkstacija – ar šādu ambiciozu nosaukumu Berlīnes pievārtē (apmēram 30 minūšu braucienā no pilsētas centra) nesen durvis vērusi mākslas telpa E-Werk Luckenwalde. Tās mājvieta patiesi ir spēkstacija: celta 1913. gadā, darbināta ar akmeņoglēm un ražojusi ekoloģiski apšaubāmu enerģiju līdz pat Berlīnes mūra krišanai un Vācijas Demokrātiskās Republikas galam.

Šobrīd spēkstacija atkal tiešā un pārnestā nozīmē rada strāvu – tagad arī mākslas veidolā, atgādinot, ka pat šobrīd, kad sabiedrības uzmanības centrā ir pasaules klimata problēmas, tieši māksla ir enerģija tās vistīrākajā koncentrācijā.

Mākslas telpas atklāšanas programmas Kunststrom ietvaros 11 starptautiski mākslinieki piedāvā utopisku, starpdisciplināru enerģijas ražošanas vīziju, kas ietver izstādes, performances un citus mākslas notikumus.

Foto: Publicitātes foto

Tās mērķis ir kliedēt negatīvo ziņu pilnās pasaules kultivēto nihilismu, piedāvājot radikālu, kultūrā balstītu un optimistisku skatu uz nākotni. Līdz ar E-Werk Luckenwalde atvēršanu atkal no jauna iedarbināta arī elektrostacija, kas tagad videi draudzīgi, izmantojot atkritumu biomasu, nodrošinās ar enerģiju gan pašu ēku, gan tās apkaimi.

Saistītās ziņas

Laikmetīgā cirka entuziaste Māra Pāvula: "Vajag sakārtot izglītības infrastruktūru tā, lai Latvijā katrs var kļūt par sliktu gaisa akrobātu"
Mākslinieks Džeimss Tarels pārsteidz ar gaismas instalāciju Berlīnes kapličā
Ieva Bondare ar gleznošanu tagad uztur ģimeni: "Beidzot mani var saukt par mākslinieci"

Vēl portālā

Aktrise Ieva Puķe staigājusi pa Vanšu tilta margām: "Nu, varbūt nevajadzēja..."
Nesildi nosalušas rokas karstā ūdenī!
Padomi, kā stiprināt imunitāti
Tēmas: Berlīne
Pievienot komentāru

Алла Пугачева станцевала медленный танец и сказала тост на праздновании 60-летия Игоря Николаева

16-летняя школьница свела счеты с жизнью, не желая идти под венец за 50-летнего мужчину, которого ей выбрали родители