foto: Publicitātes foto
Rīgā skatāma multimediāla izstāde "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim"
2019. gada 17. maijs, 10:30

Rīgā skatāma multimediāla izstāde "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim"

Pastaiga

No 10.maija līdz 10.augustam izstādē "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" varēs piedzīvot unikālu pieredzi - multimediālā vidē tiks izrādīts ap 5000 darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Izstāde skatāma Rīgā, Pils ielā 23.

Multimediālā izstāde jau ir pārsteigusi pat visizvēlīgākos Berlīnes, Parīzes un Maskavas mākslas cienītājus. Seansa laikā pasākuma viesiem būs iespēja izbaudīt 16 nozīmīgākos modernisma laikmeta mākslinieku darbus un, pateicoties multimediālajai videi, HD un "Dolby Surround" tehnoloģijām, ienirt tā laika mākslas atmosfērā.

foto: Publicitātes foto

Modernās "Digital Art House" tehnoloģijas ļaus pilnībā iegremdēties izstādes atmosfērā un koncentrēties uz mākslas darbiem, kurus radījuši tādi ievērojami mākslinieki kā Klods Monē, Edgars Degā, Pols Gogēns, Anrī Ruso, Anrī de Tulūzs-Lotreks, Pols Sinjaks, Pīts Mondriāns, Amedeo Modiljāni, Vinsents van Gogs, Pjērs Ogists Renuārs, Huans Griss, Pauls Klē, Francis Marks, Vasilijs Kandinskis un Kazimirs Maļevičs.

foto: Publicitātes foto

Izstāde ir multimediāls projekts, kas atklāj skatītājam labāko mākslinieku gleznas un iesaista skatītājus ceļojumā cauri 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mākslas vēsturei, kad kultūru un sabiedrību satrieca vēl nepieredzēti pasaules mēroga notikumi. Tolaik šie izcilie mākslinieki paveica mākslā īstu revolūciju, atklājot neizsīkstošu ideju avotu tur, kur "tradīcija" redzēja tikai haosu un pārgudrību.

foto: Publicitātes foto

Projekts apvieno 20. gadsimta modernisma mākslas galvenos virzienus - impresionismu, ekspresionismu, abstrakcionismu, sirreālismu un supremātismu, kā arī demonstrēs to, kā mākslinieki, kuri strādājuši dažādos stilos, reaģēja uz pagājušā gadsimta pirmās puses satricinājumiem. Sesijas ilgums ir 60 minūtes.