Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mathias Loevgreen

Ar izstādi “Ēdot ananasus uz Mēness” atklāts festivāls "Rīgas Fotomēnesis"

Dzīvesstils
17. maijā 10:21 2019. gada 17. maijā 10:21
Pastaiga
Ar starptautisko fotomākslas izstādi “Ēdot ananasus uz Mēness” trešdien, 15. maijā, Latvijas Okupācijas muzejā atklāts šī gada festivāls “Rīgas Fotomēnesis”.

Izstādes tēma ir tapusi, iedvesmojoties no laikmetīgām kultūrsituācijām pēcpatiesības ērā, kur viltus ziņas, daļējas patiesības, algoritmos balstīts sociālo mediju saturs ir globālās sabiedrības ikdienas sastāvdaļa.

Izstādē skatāmi 10 mākslinieku darbi, tostarp ungārietes Dori Lazaras apēdamas tabletes, kas izgatavotas no sasmalcinātiem mediju vizuālajiem materiāliem, vācieša Zīmona Mennera pēdējie kadri pirms teroristu sprādzieniem un dāņa Matiasa Lovgrēna ar termokameru uzņemtie protesti dažādās pasaules vietās.

Foto: Karolina Wojtas

Izstādē piedalīsies arī trīs Latvijas autori – Aija Bley rada instalāciju par padomju laiku televīzijas skatīšanās rituālu, Marta Veinberga no lielveikala uzlīmēm izveido tipisku guļamrajona blokmāju, bet Voldemārs Johansons piedāvā tiešsaistē ienirt sociālo mediju attēlu straumē.

Māksliniece Marta Veinberga. (Foto: Publicitātes foto)

Izstādi kūrējuši Latvijas fotogrāfi Alnis Stakle un Arnis Balčus, bet iekārtojumu veidojis scenogrāfs Artūrs Arnis. Izstādes ietvaros norisināsies arī virkne izglītojoša rakstura pasākumu – 17. maijā plkst. 13.00 būs iespējams satikt izstādes autorus un kuratorus un uzzināt izstādes tapšanas un darbu veidošanas aizkulises, 21. maijā plkst. 18.00 par kolektīvām utopijām un fotogrāfiju stāstīs Alnis Stakle, bet 30. maijā plkst. 18.00 par fotogrāfiju kā viltus ziņu avotu uzstāsies mediju eksperte un Rīgas Stradiņu universitātes profesore Anda Rožukalne. Izstāde un tās pasākumi apmeklētājiem pieejami bez maksas.

Foto: Publicitātes foto

Provokatīvas un nostaļģiskas Latvijas fotogrāfu personālizstādes Rīgas Fotomēnesī

Šonedēļ festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2019” ietvaros tiek atklātas vairākas Latvijas fotogrāfu personālizstādes – bārā Čē Elīnai Semanei, Arhitektūras muzejā – Evai Saukānei, bet Avotu 46 – radošai apvienībai “Honeymoon High”.

Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 16. maijā plkst. 20.00, bārā Čē”, atklāta jaunās fotogrāfes Elīnas Semanes provokatīvā izstāde “Laiks dzīvot, laiks at*isties”, kuras centrā ir viņa pati un viņas sarežģītās savstarpējās attiecības ar draugiem, nestabilie gara stāvokļi, atkarība no sociāliem tīkliem un tieksme pēc nemitīgas pašreprezentācijas. Izstāde atraktīvā un asprātīgā veidā pievēršas šodienas jaunās paaudzes psiholoģiskajām problēmām.

Foto: Elina Semane
Foto: Elina Semane

Piektdien, 17. maijā plkst. 17.00, Arhitektūras muzejā durvis vērs Evas Saukānes izstāde “Mets”, kas apskata nerealizēto Rīgas Metro projektu, izceļot tā unikalitāti gan utopiski tehniskajos risinājumos, gan arī tā nozīmi politiski sociālajos procesos Rīgā 20. gs astoņdesmito gadu beigās. Izstādē autore piedāvā daļēji fiktīvu stāstu, kurā vēsturiskas liecības un dokumenti piedzīvo laikmetīgu interpretāciju. Metro ideja tiek vizualizēta, iedvesmojoties no tā sociāliem, arhitektoniskiem un zinātniski tehniskiem aspektiem.

Tajā pašā dienā plkst. 19.00 Avotu 46 būs skatāmas radošās apvienības un drukātā žurnāla “Honeymoon High” izstāde “Lurid Self”. Izstādes nosaukums balstīts amerikāņu kuratora redaktora Braiena Drotkora tēzē, ka mākslas attiecības ar “pēc interneta” laikmetu pielīdzināmas pornogrāfijas attiecībām ar seksu. Radošais kolektīvs šajā izstādē izaicinoši reflektēs par paštēlu un pašreprezentāciju interneta laikmetā.

Foto: Honeymoon High

Turpinoties Rīgas Fotomēnesim, nākamnedēļ gaidāma arī latviešu fotogrāfes Ivetas Gabaliņas (bij. Vaivodes) izstādē “Mana roka ir siltāka par sauli” Carevas galerijā, bet vēlāk – somu mākslinieka Jari Silomaki izstāde “Mēs esam revolūcija, pēc Jozifa Boisa” Žaņa Lipkes memoriālā.

Foto: Viacheslav Poliakov

Šogad festivāls “Rīgas Fotomēnesis” norisinās no 13. maija līdz 16. jūnijam un tā tēma “Ēdot ananasus uz mēness” ir tapusi iedvesmojoties no laikmetīgām kultūrsituācijām pēcpatiesības ērā, kur viltus ziņas, daļējas patiesības, pašmācošos algoritmos balstīts sociālo mediju saturs ir globālās sabiedrības ikdienas dienas kārtības pamatā. Festivāla centrālā izstāde skatāma Okupācijas muzejā. Pasākumi norisinās arī Fotomuzejā, ISSP Galerijā, Kara muzejā un citviet. Pilna festivāla programma pieejama mājas lapā rigasfotomenesis.lv

Foto: Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Vēl portālā

Astrologi nosauc četras zodiaka zīmes, kuras 2020. gadā gaida finansiāla veiksme 4
Baisā patiesība par kosmētikas paraudziņiem 2
Neuzmanība un bezrūpība laupa dzīvību 18 gadus vecai ukraiņu sporta zvaigznei 10
Pievienot komentāru

Российская танцовщица бросила Джонни Деппа из-за его вражды с Эмбер Херд

Такая же, как все: Скромность герцогини Кэтрин впечатлила других мам в школе раннего развития