foto: Publicitātes foto
Atklās Rīgas modes nedēļas retrospektīvo fotoizstādi "Latvijas modes aizkulisēs"
Mode
2019. gada 16. maijs, 13:08

Atklās Rīgas modes nedēļas retrospektīvo fotoizstādi "Latvijas modes aizkulisēs"

Pastaiga

17. maijā, t/c "Galerija Centrs" 1. stāvā tiks atklāta Rīgas modes nedēļas retrospektīvā foto izstāde "Latvijas modes aizkulisēs". Atzīmējot Rīgas modes nedēļas trīsdesmito jubilejas sezonu, nozīmīgākie pašmāju modes notikumi apkopoti foto izstādē, kas aicina ielūkoties līdz šim maz apskatītajā laika posmā pēc neatkarības atgūšanas. Izstādi var bezmaksas apmeklēt ikviens interesents līdz 29. maijam. 

Daudzu gadu desmitu garumā modes tendences aiz dzelzs priekškara atspoguļoja "Rīgas modeļu nams" un žurnāls "Rīgas Modes". Pēc neatkarības atgūšanas notika vairāki nozīmīgi notikumi, kas raisīja plašu rezonansi, taču 2004. gadā Baltijas Modes federācija atjaunoja tradīciju rīkot regulāras sezonas tērpu skates, uzsākot Rīgas modes nedēļas jeb RIGA FASHION WEEK norisi. Tā turpina Rīgas kā Baltijas jūras reģionā nozīmīgas modes galvaspilsētas zīmola veidošanu un nostiprināšanu.
 
Par izstādes norises vietu simboliski izvēlēts tirdzniecības centrs "Galerija Centrs". Kopš pagājušā gadsimta 30. gadiem, kad šeit darbojās Armijas ekonomiskais veikals (pirmais universālveikals Rīgā), šī vieta ir kalpojusi modes preču tirdzniecībai un padarījusi modi pieejamu ne tikai augstākās sabiedrības, bet arī citu sabiedrības slāņu cilvēkiem, un ir uzskatāma par vienu no nozīmīgākajiem Rīgas modes centriem.
 
"Par paveikto šo 15 gadu laikā esam ļoti gandarīti, un vēl augstākus mērķus esam nodefinējuši nākošajam posmam. Par RIGA FASHION WEEK veltīto fotoizstādi sapņojam jau sen. Zīmīgi, ka aizvadot tieši 30. Rīgas modes nedēļas sezonu, to izdevās realizēt," atzīst Baltijas modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.  
 
Rīgas modes nedēļas, modes fotogrāfu un dizaineru personīgo arhīvu foto aicina ikvienu ielūkoties Latvijas modes norišu aizkulisēs un iepazīt dizaineru radošo veikumu un tērpus, kas veidojuši un definējuši Latvijas modes raksturu un tēlu pašmāju un starptautiskā līmenī. Attēlus papildina dizaineru īsstāsti, kas kalpo gan kā atskats uz tendencēm un profesionālo izaugsmi, gan izceļ un uzsver tieši modes fotogrāfijas nozīmību un specifiku modes mākslas un dizaina jomā.
 
Izstādē pārstāvēti šādi dizaineri un zīmoli: Agnese Narņicka, Alexander Pavlov, Amoralle, Aristocrat Kids, Anita Altmane, Anna Led, Artis Štamgūts un Indra Komarova, Asnāte Smeltere, Baiba Ripa, Dace Bahmann, Dāvids, Fyodor Golan, Gints Bude, INCH2, Jānis Šnē, Katya Katya London, Keta Gūtmane, Līga Banga, M-Couture, MAREUNROL'S, Narciss, Natalija Jansone, Nolo, One Wolf, Public Makes Image, QooQoo, Recycled LV, Talented.
 
Izstādē redzamo foto autori ir Arkādijs Gluhihs, Dmitrijs Babuškins, Marks Litvjakovs, Vika Anisko. Izstādes kuratore - Anete Agneta Krišjanova.