Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Katherine Hamnett" pavasara/vasaras 2004 kolekcija Londonas modes nedēļā 2003. gada rudenī. (Foto: CAMERA PRESS/James Veysey / Vida Press)

“Atcelt Brexit”, “Izbalsot Trampu ārā!” Modes guru Ketrīna Hamneta turpina T kreklu propagandu 1

Mode
2019. gada 8. janvārī 15:11 2019. gada 8. janvārī 15:11
  Pastaiga
Politiskā apģērba pionieres Ketrīnas Hamnetas drosmīgie saukļi, kas tiek drukāti uz pārlieliem T krekliem, jau 35 gadus vēsta modes sabiedrībai un plašākām tautas masām par svarīgākajām sociālajām un politiskajām problēmām.

Ketrīna Hamneta. (Foto: RICHARD YOUNG/REX/ Vida Press)

Viss sākās ar paziņojumu “Choose Life” (Izvēlies dzīvi, 1983.) – uzsaukumu pret karu, nāvi un destrukciju, kam sekoja “Lietojiet prezervatīvus”, “Miers”, “58% (britu) negrib (ASV kodolraķetes) peršingus”, “Stop karam”, “Nost ar (Toniju) Blēru” utt.

Londonas modes nedēļa 2003. gada rudenī. Ketrīna Hamneta un supermodele Naomi Kempbela viņas dizainētajā tēkreklā ar saukli "Use a condom". (Foto: Vida Press)
Popgrupas "Wham!" dalībnieki Endrjū Ridžlijs un Džordžs Maikls ierodas Hītrovas lidostā Londonā. Džordžam Maiklam mugurā - "Choose Life" tēkrekls. 1984. gads. (Foto: Mirrorpix / Vida Press)

Kopš 1989. gada, kad klajā nāca pētījumi par pesticīdu lietošanu kokvilnas audzēšanas reģionos un tika pievērsta uzmanība necilvēcīgajiem darba apstākļiem šūšanas rūpnīcās, Hamneta sāka iestāties pret to, kā darbojas pati modes industrija.

Foto: CAMERA PRESS/Tina Paul / Vida Press

Vīlusies centienos mainīt modes ražošanas ētiku kopumā, viņa lauza savu licenču līgumus un 2005. gadā zīmolu izveidoja no jauna, bet ar striktākiem ražošanas noteikumiem un domu par ilgtspējīgu modi.

Ketrīna Hamneta un viņas atbildīgas balsošanas tēkrekls. (Foto: Nils Jorgensen/REX/ Vida Press)

Un T kreklu propagandas gājiens turpinās. Lūk, svaigākie no saukļiem: “Atcelt Brexit”, “Otro referendumu – tagad” un “Izbalsot Trampu ārā!”

"Katherine Hamnett" pavasara/vasaras 2004 kolekcija Londonas modes nedēļā 2003. gada rudenī. (Foto: CAMERA PRESS/James Veysey / Vida Press)
Katharine Hamnett tēkrekli, 21. gs. sākums. (Foto: Vida Press)

Saistītās ziņas

Māsiņas Olsenas un viņu zīmols The Row: "Tāpat kā perfektais tēkrekls, tas ir apģērbs dzīvei" 1
Lietoto apģērbu veikalā atrasta princeses Diānas kleita 26
Ielu modes luksusa dizainers Ablohs: "Taviem vecākiem bija viena žakete, tavai paaudzei ir 12 tēkrekli un iepirkšanās kā sporta veids" 2

Vēl portālā

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 2
Lēto drēbju drīz vairs nebūs? Jaunā paaudze revolucionāri maina apģērbu industriju 4
Tāda apskaužama dzīve. Saruna ar "Sirmais. Kulta ēdieni" producenti Ilzi Lasmani-Broži
Pievienot komentāru

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме