Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Saliņš

Zīmols "Kaltene" prezentē vēsturisko plakātu reprodukciju sēriju

Blogs
16. novembrī 11:12 2018. gada 16. novembrī 11:12
Liene
Stūraine
Apvienojot mīlestību pret vēsturi un izcilu dizainu, zīmols "Kaltene" piedāvā vēsturisko plakātu reprodukcijas, kas rūpīgi un ar mīlestību atlasītas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhīviem.

Plakāti formāli dalās divās "kolekcijās" - vēsturiskie plakāti ar vairāk nacionālu un iedvesmojošu tematiku, un reklāmas plakāti, kas ir konkrētu zīmolu vai produktu reklāmas.

Zīmola autores - Marija Ručevska un Līva Pērkone (Foto: Jānis Saliņš)

Vēsturisko plakātu dizaini no 20. gadsimta 20. un 30. gadiem iekļauj iedvesmojošus aicinājumus un godina zināmākos Latvijas valsts simbolus - karogu, Rīgas siluetu, Lāčplēsi, tautumeitu, Tālavas taurētāju un Dziesmu svētkus. Autoru vidū ir slavenākie tā laika mākslinieki un grafiķi, tostarp Ansis Cīrulis, Rihards Zariņš, Raimonds Šiško un citi. 

Savukārt reklāmas plakātu kolekcija apspēlē idealizētus personāžus no perioda modes, kas slavina mūsdienās aizmirstus vai pat ikdienišķus produktus - cukuru, ziepes, kakao un konfektes.

Foto: Vika Anisko

Plakāti drukāti ar digitālo druku un pieejami trīs izmēros: A3, A2 un A1 un, manuprāt, ir lieliska patriotiskas dāvanas ideja, ko ienest pašam savā svētku gaidīšanas sajūtā un dāvināt citiem.

Vēl portālā

"Visvairāk žēl bija par kediņām, bija baigi krutās..." Kā dzīvo Aleksandrs, kurš 5 gadu vecumā zem vilciena zaudēja abas kājas 3
Laura Groza-Ķibere: "Sieviete vadošā amatā diemžēl nedrīkst atļauties to, ko atļaujas vīrieši"
Iesnas būtu jāuztver daudz nopietnāk, nekā to darām 9
Pievienot komentāru

27-летний актер сериала "Возвращение Мухтара" умер от рака

"Я сама отказалась от матери": за что на Федосееву-Шукшину ополчились родные дочери