Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Saliņš

Zīmols "Kaltene" prezentē vēsturisko plakātu reprodukciju sēriju

Blogs
2018. gada 16. novembrī 11:12 2018. gada 16. novembrī 11:12
Liene
Stūraine
Apvienojot mīlestību pret vēsturi un izcilu dizainu, zīmols "Kaltene" piedāvā vēsturisko plakātu reprodukcijas, kas rūpīgi un ar mīlestību atlasītas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhīviem.

Plakāti formāli dalās divās "kolekcijās" - vēsturiskie plakāti ar vairāk nacionālu un iedvesmojošu tematiku, un reklāmas plakāti, kas ir konkrētu zīmolu vai produktu reklāmas.

Zīmola autores - Marija Ručevska un Līva Pērkone (Foto: Jānis Saliņš)

Vēsturisko plakātu dizaini no 20. gadsimta 20. un 30. gadiem iekļauj iedvesmojošus aicinājumus un godina zināmākos Latvijas valsts simbolus - karogu, Rīgas siluetu, Lāčplēsi, tautumeitu, Tālavas taurētāju un Dziesmu svētkus. Autoru vidū ir slavenākie tā laika mākslinieki un grafiķi, tostarp Ansis Cīrulis, Rihards Zariņš, Raimonds Šiško un citi. 

Savukārt reklāmas plakātu kolekcija apspēlē idealizētus personāžus no perioda modes, kas slavina mūsdienās aizmirstus vai pat ikdienišķus produktus - cukuru, ziepes, kakao un konfektes.

Foto: Vika Anisko

Plakāti drukāti ar digitālo druku un pieejami trīs izmēros: A3, A2 un A1 un, manuprāt, ir lieliska patriotiskas dāvanas ideja, ko ienest pašam savā svētku gaidīšanas sajūtā un dāvināt citiem.

Vēl portālā

Fizioterapeite Klaudija Hēla: "Reizēm noskatīties uz jaunajiem vecākiem ir grūti"
Fani vairs nespēj atpazīt Mariannu no seriāla „Bagātie arī raud”. Aktrise pārāk aizrāvusies ar plastikas operācijām 31
Uzņēmums centies apstrīdēt "Rigvir" izplatīšanas aizliegumu, iesniedzot ar nereģistrētu metodi iegūtus testa rezultātus 46
Pievienot komentāru

Максим Галкин и Алла Пугачева строят часовню рядом с замком в деревне Грязь

Герцогиня Кэтрин заслужила похвалу королевы, посетившей знаменитое цветочное шоу