Tvaiks un sviedri, ķermenis un dvēsele: fotoizstādē "Kultūrisms" - jauna interpretācija par ķermeņa kultu
Rīgā no 7.maija līdz 3.jūnijam norisinās starptautiskais festivāls "Rīgas Fotomēnesis 2018", kura ietvaros skatāmas astoņas laikmetīgās fotogrāfijas izstādes. Šodien blogā dalos iespaidos fotoreportāžā no izstādes "Kultūrisms". Tā ir grupas izstāde, kurā piedalās piecas talantīgas jaunākās paaudzes mākslinieces – Elizabete Džeina Rubene, Elizabete Ezergaile,Beate Poikāne, Luīze Lote Nežberte un Rasa Pavilona.
Ļoti patika šī fotoizstāde ar savu pavisam neierasto pieeju un interpretāciju par kultūrismu, ķermeņa kultu un laužot stereotipus par foto izstādi tās klasiskajā izpratnē.
Vijoties sviedriem un tvaikam, ķermenim un dvēselei, izstādes ietvaros apvienojušies darbi, kas runā par cilvēka fizisko un garīgo harmoniju. Atsaucoties uz kultūrisma izcelsmi un Senās Romas termu kultūru, kurās apmeklētāji nodevās treniņiem, relaksācijai, tekstu lasīšanai un sarunām, fotogrāfija tiek izmantota kā medijs, kas bibliotēkas telpās iedzīvina sporta zālei līdzīgu ainavu.
Kultūrisms ir fiziskā pretestībā balstītu vingrinājumu kopums, kura tiešais mērķis ir ķermeņa masas audzēšana un dievišķās proporcijas sasniegšana, tādā veidā cilvēkam pārtopot par simetrisku, grieķu skulptūrām līdzīgu objektu. Izstādē šis jēdziens tiks apspēlēts tiešā un pārnestā veidā, norādot uz ideāla standartu mainīgo dabu.
Arnolda Švarcenegera ziedu laikos par meinstrīmu kļuvušās kultūrisma sacensības, mīti par mūsdienu sievišķības skarbumu un vīrišķības trauslumu, barība, ko uzņemam fiziski un garīgi, atklāsies jauno autoru veidotās skulpūrās un instalācijās.
Izstādes kuratore - Elīna Sproģe, izstādes noformējums- Silvija Rudzika.
Jā, un 26. maijā plkst. 12:00 norisināsies tikšanās ar izstādes māksliniecēm. Es noteikti izmantošu iespēju satikties ar jaunajām kreatīvajām māksliniecēm.