Stiprina imunitāti un atbrīvo no stresa. 12 interesanti fakti par smaidu
Smiekli ir vislabākās zāles, jo ne tikai uzlabo garastāvokli, bet arī nāk par labu veselībai. Portāls pickthebrain.com apkopojis faktus par smaidu, kurš mums neko nemaksā, bet ar to var sasniegt tik daudz!
Zinātnieki ir izpētījuši, ka pat piespiežot sevi pasmaidīt tu vari uzreiz uzlabot garastāvokli.
2. Smaids stiprina imunitāti. Ķermenis smaidīšanas laikā jūtas atbrīvotāks, ne tik saspringts, tāpēc tas stiprina tavu veselību.
Pētījums Zviedrijā pierādījis, ka šis teiciens nav tikai mīts. Veicot šo eksperimentu drūmiem un skumjiem cilvēkiem bija jāpalūkojas uz objektiem, kas smaida. Rezultātā secināts, ka palūkojoties uz kaut ko smaidošu, sejas muskuļi ieņem smaida pozīciju.
4. Smaids atbrīvo no stresa. Tiklīdz tu pasmaidi - ķermenis sāk izdalīt endorfīnu (sauktu arī par laimes hormonu). Pat ja liec sev pasmaidīt - ķermenis uz pēkšņām garastāvokļa izmaiņām liks justies labāk un uzveiks jebkuru stresa pazīmi. Endorfīns mazina fiziskas un psihiskas sāpes, kā arī palielina labsajūtu. Ne velti pastāv smieklu terapija.
Gan sarokošanās, apskaušanās, gan citi žesti visā pasaulē nes dažādu nozīmi. Bet smaids visur pasaulē tiek uzskatīts par laimes un laipnības žestu.
6. Darbā smaidām mazāk nekā mājās. Pētījumi pierādījuši, ka vismaz 30 % cilvēku pasmaida piecas līdz 20 reizes dienā, bet 28 % mājās smaida par 20 reizēm vairāk nekā birojā.
Jā, protams, bērni piedzimstot mācās uzvedības modeļus un emocijas lūkojoties un dzirdot apkārtesošajās skaņās, bet smaids ir iedzimts, jo pat neredzīgi bērni smaida. Zinātnieki ir konstatējuši, ka bērni smaida jau mammas puncī.
9. Ar smaidu var iegūt paaugstinājumu darbā. Smaidošas personas šķiet daudz pievilcīgākas, pārliecinātākas un sabiedriskākas, tieši šī iemesla smaidīgam cilvēkam dabūt darba paaugstinājumu ir daudz lielāka iespēja par nopietnas sejas izteiksmes īpašnieku.
Cilvēks var smaidošo izteiksmi saskatīt pat no 300 metru attāluma.
11. Smaids ir pievilcīgāks par grimu. Kāds pētījums pierādījis, ka 69 % cilvēku smaidošas sievietes likušās daudz pievilcīgākas nekā tās, kuras bija uzkrāsojušās, bet nesmaidīja.
Šie veidi dalās divās apakšgrupās: sociālajos smaidos un dabīgajos smaidos. Pieklājīgie jeb sabiedriskie smaidi parasti nodarbina mazāk sejas muskuļi, bet dabīgi pasmaidot tu izmanto vairāk muskuļus abās sejas pusēs.