Problēmas, ar kurām saskaries mēnešreižu laikā. Kā tās risināt
Daudzas sievietes cieš no sāpēm mēnešreižu laikā.
Esi vesels

Problēmas, ar kurām saskaries mēnešreižu laikā. Kā tās risināt

Jauns.lv

Menstruācijas ir dabisks process, taču tam ir dažādas nepatīkamas blakusparādības – apetīte, sāpes, vēdera uzpūšanās un vispārējs diskomforts. Kasjauns.lv dod padomus, kā cīnīties ar katru no šīm parādībām, kas sarežģī dzīvi mēnešreižu laikā.

Vēdera uzpūšanās. Mēnešreižu laikā tev jādzer daudz ūdens – vismaz divi litri dienā. Tas paātrinās vielmaiņu un novērsīs ūdens uzkrāšanos organismā, ko izraisa ikmēneša hormonālās pārmaiņas. Tāpat ieteicams izvairīties no pārmērīgas sāls, alkohola un kofeīna lietošanas. Tu taču vari dažas dienas mēnesī atturēties no sāļajām uzkodām un rīta kafijas, vai ne?

Stipras sāpes vēdera lejasdaļā. Mēnešreižu sāpes izraisa muskuļu saraušanās, lai no ķermeņa tiktu izvadīts norādījies dzemdes gļotādas slānis. Muskuļu saraušanos izraisa hormons prostaglandīns – jo augstāks šī hormona līmenis tavā organismā, jo lielākas sāpes. Risini to, 10-15 minūtes paturot uz sāpošās vietas termoforu vai ar siltu ūdeni pildītu pudeli. Ilgtermiņā pret šo problēmu palīdzēs risināt regulāra sportošana.

Vilka apetīte. Daudzas sievietes cīnās ar milzīgu apetīti neilgi pirms mēnešreizēm vai to pirmajās dienās, kad gribas apēst visu, kas gadās pa rokai. Izpētīts, ka serotonīna pazemināšanās premenstruālajā periodā liek gribēt ogļhidrātiem bagātos saldumus vai sāļos našķus, kas palīdzēs atjaunot serotonīna līmeni. Ārsti atzīst, ka šādos gadījumos vislabākā stratēģija ir ļauties savām iegribām, taču ar mēru. Tev pieteiks tikai ar dažiem šokolādes gabaliņiem vai nedaudz čipsiem. Menstruāciju laikā svarīgi uzņemt papildus kalcija devu. Šī minerālviela labi palīdz pret dažādiem PMS simptomiem.

Caureja vai aizcietējums. Daudzām sievietēm mēnešreižu pirmajās dienās parādās problēmas ar vēdera izeju. Lai nomierinātu savu organismu, ieteicams uzņemt papildus devu zivju eļļas, kā arī ēst vairāk tādu produktu kā zivis, soja, vistas un tītara gaļa, olas, mandeles un olīveļļu. Gremošanas sistēmai par labu nāks arī vairāk šķiedrvielu, kas atrodamas auzās, lēcās, aunazirņos, dārzeņos un augļos.

Ja menstruāciju laikā pastiprināti kārojas ko saldu vai sāļu, ļaujies – bet ar mēru!
Ja menstruāciju laikā pastiprināti kārojas ko saldu vai sāļu, ļaujies – bet ar mēru!

Galvassāpes. Dažas sievietes mēnešreižu laikā pieredz stipras galvassāpes. Pie tām, tāpat kā pie vēdera krampjiem, vairojama prostaglandīna savairošanās. Lai to novērstu, sāc gatavoties jau laicīgi. Kad sajūti pirmos menstruāciju simptomus, nekavējoties iedzer vienu pretsāpju zāļu tableti. Būsi nošāvusi divus zaķus ar vienu šāvienu, jo arī sāpes pavēderē būs vājākas vai nebūs nemaz.

Miegainība. Zaudējot asinis, tavs ķermenis pazaudē dzelzi, kas palīdz serotonīna ražošanā un dod enerģiju. Zinātniskā pētījumā tika apliecināts, ka sievietes, kas uzņēma papildus dzelzi, izjuta vieglākus premenstruālā sindroma un mēnešreižu simptomus. Bagātīga dzelzs deva atrodama spinātos, visa veida pupiņās un lēcās. Ja ar to nepietiek, šajā laikā atvēli stundiņu dienā nelielai diendusai.

Paaugstināta seksuālā apetīte tieši pirms mēnešreizēm. Tā nav problēma, bet īsta medicīnas mistērija gan. Sievietes seksuālajai dziņai vajadzētu sasniegt augstāko punktu ovulācijas laikā, kad ir lielākā iespēja ieņemt bērnu. Lai arī daudzos pētījumos nonākts pie secinājuma, ka PMS laikā dzimumdziņai vajadzētu mazināties, realitātē ir tieši otrādāk. Viens no skaidrojumiem – sievietes jūtas psiholoģi brīvāk, ja nav jāuztraucas par grūtniecības iestāšanos, bet varētu būt saistīts arī ar emocionalitāti, kas mūs pārņem pirms menstruācijām. Turklāt zināms, ka orgasms ir labākās zāles pret krampjiem vēderā!

Kasjauns.lv / Foto: All Over Press