Ar smaidu pret slimību. 9 praktiski padomi imunitātes stiprināšanai
Smaids un smiešanās arī atpūtina cilvēku.
Esi vesels

Ar smaidu pret slimību. 9 praktiski padomi imunitātes stiprināšanai

Jauns.lv

Stipras imunitātes pamats ir veselīgs dzīvesveids. Uzzini, kā pasargāt sevi no rudens vīrusiem un nesaslimt.

Imunitāti spēcina ne tikai uzturs un fiziskās aktivitātes, bet arī pozitīva attieksme pret dzīvi.

Par imunitāti sauc mūsu organisma spēju pretoties infekciju slimību ierosinātājiem – vīrusiem un baktērijām. Imunitāti rada asinīs esošās antivielas. kuras izstrādā asins šūnas limfocīti. Imūnsistēma, pēc saskaršanās ar baktērijām gādā par to, lai izvadītu no organisma bojātās šūnas, kā arī atjaunotu slimību skartās organisma daļas. Imūnsistēma darbosies labāk, ja ievērosi veselīga dzīvesveida pamatnostādnes.

1. Gādā par pilvērtīgu un sabalansētu uzturu

, kas balstīts uz augstu augļu, dārzeņu, pilngraudu produktu un produktu ar zemu piesātināto tauku saturu proporciju. Atceries, ka diētas vājina imunitāti.

2. Nesmēķē. Smēķēšana veicina asinsvadu aizkaļķošanos, kas traucē normālai asinsritei. Faktiski nav orgānu, uz kuriem smēķēšana neatstātu kādas sekas, īpaši tad, ja smēķē ilgstoši un lielu daudzumu cigarešu dienā.

3. Uzturi vienmērīgu svaru ar regulāru fizisko aktivitāšu palīdzību, jo straujas svara svārstības nenāk par labu organismam. Fiziskas aktivitātes mobilizē organisma aizsargspējas, turklāt to laikā ķermenī izdalās laimes hormons.

4. Kontrolēt savu asinsspiedienu.

Veselam cilvēkam asinsspiedienu būtu ieteicams izmērīt ik pēc diviem gadiem. Par paaugstinātu asinsspiedienu tiek uzskatīts spiediens 140/90 mmHg un augstāks.

5. Veselīgai imunitātei ļoti svarīga pozitīva attieksme pret dzīvi. Vairāk laika pavadi optimistisku cilvēku kompānijā. Pētījumi rāda, ka cilvēki, kuri pavada daudz laika sabiedrībā, slimo retāk nekā mājās sēdētāji.

6. Biežāk smejies.

Smiešanās laikā pazeminās asinsspiediens un izstrādājas laimes hormoni endorfīni. Pētnieki apgalvo, ja piecas minūtes no sirds smiesies, jutīsies tikpat relaksēta, kā 40 minūtes būtu atpūtusies.

7. Nodrošini pietiekamu miega ilgumu. Miegs ir tikpat būtisks veselības saglabāšanā kā gaiss, ēdiens un ūdens. Ieteicamais miega ilgums ir aptuveni 7-8 stundas. Pastāv uzskats, ka visveselīgākais miegs ir pāris stundu pirms pusnakts, tāpēc radinies iet gulēt agrāk.  Aizver guļamistabā aizkarus. Cilvēka miegs ir pilnvērtīgs tikai tumsā, jo gaismā neizstrādājas hormons melatonīns, kas palīdz uzturēt imūnsistēmu kārtībā. Nepietiekams miegs rada nogurumu dienas laikā, pavājinās imunitāte, enerģija, aktivitāte, koncentrēšanās, rodas problēmas ar atmiņu, garastāvokļa maiņas, pat depresija.

8. Izvairies no stresa,

jo tas grauj imunitāti. Apgūsti elpošanas relaksācijas vingrinājumus, ej vannā ar aromātiskām piedevām, klausies relaksējošu mūziku.. Mūzika nomierina un mazina nogurumu, kas ir viens no organisma aizsargspēju lielākajiem ienaidniekiem.

9. Ievēro higiēnas normas, lai izvairītos no infekcijām, piemēram, regulāri  mazgājot rokas un mazgājot augļus u.tml. 

Kasjauns.lv, Foto: shutterstock

Tēmas