Kā nodzīvot līdz 100 gadiem: nosaukti 7 noderīgi rīta paradumi
Tas, ko jūs darāt, tikai pamostoties, ir ievērojami svarīgāk, nekā pirmajā brīdī šķiet, uzskata speciālisti. Jo īpaši viņi norāda uz saikni starp rīta paradumiem un ilgu mūžu.
Ārsti, dietologi un ilggadības eksperti uzskaitījuši noderīgus rīta paradumus, kurus būtu vērts izstrādāt optimālai veselībai, raksta "Real Simple". Pēc medicīnas zinātņu doktora Džefrija Eglera domām, rīta režīmam ir izšķiroša loma mūsu diennakts ritma regulēšanā, kas nepieciešami dažādām organisma funkcijām, īpaši hormonu, vielmaiņas un miega ciklu izstrādei.
Glāze ūdens no rītiem
Glāzes ūdens izdzeršana no rīta veicina gremošanu, uztur vielmaiņu un palīdz izvadīt toksīnus, saka medicīnas zinātņu doktors Džefrijs Eglers. Viņš iesaka pirms aizmigšanas novietot ūdeni pie gultas, bet no rīta pirmais, ko darīt, to izdzert. Tas ietekmēs enerģijas līmeni, apgalvo mediķis. Ūdens arī uzlabo emocionālo līdzsvaru par 26%, paziņojis "Neurofit" līdzdirektors Endrjū Hogs. Pēc viņa teiktā, nakts dehidratācija ir "galvenais cēlonis rīta koncentrēšanās traucējumiem".
Barojošas brokastis
Brokastis ir vissvarīgākā ēdienreize, apliecināja dietoloģe Federika Amati. Tām jābūt bagātām ar uzturvielām, šķiedrvielām, augu olbaltumvielām. Šāda pārtika, viņasprāt, palīdz nodrošināt nepieciešamās minerālvielas enerģijai. Amati iesaka no rīta ēst produktus ar augstu olbaltumvielu saturu, piemēram, dabīgu jogurtu vai auzu pārslas ar ogām vai riekstu un sēklu maisījumu.
Izstiepiet savu ķermeni
Nav obligāti katru rītu jāiet uz sporta zāli. Jebkura kustības forma - stiepšanās, joga, ātra staigāšana - ir svarīga asinsrites paātrināšanai, lokanības palielināšanai, uzsvēra Amati. Starp zobu tīrīšanu un brokastīm viņa iesaka atrast 5 līdz 10 minūtes fiziskām aktivitātēm.
Aktivizējiet nervu sistēmu
Lai aktivizētu nervu sistēmu, Hogs piedāvā izpildīt ātru trīs minūšu somatisku vingrinājumu - bungošanu pa ķermeni ar savilktām dūrēm. Tas, viņš apgalvo, atmodina nervu sistēmu un uzlabo šūnu stresa noturību un veselību. Nervu sistēmas aktivizēšana ar šī vingrinājuma palīdzību palīdzēs praksē apzināties savu ķermeni, kas veicina dzīves ilguma palielināšanos. Ķermeniskā apzināšanās paredz izpratni par to, kur jūsu ķermenī ir stress un spriedze: tie var būt krampji kaklā.
Praktizējiet vērību
Amati piedāvā praktizēt uzmanību, piemēram, rakstot dienasgrāmatu, dziļi elpojot un meditējot no rītiem. Šīs prakses ne tikai uzlabo prāta skaidrību un emocionālo labklājību, bet arī var pasargāt jūsu ķermeni no hroniskā stresa kaitīgajām sekām, kas saistās ar dažādām slimībām, viņa saka.
Sastādiet dienas plānu
Visticamāk, jūs zināt, kas konkrētajā dienā ir jādara, taču skaidra nodomu noteikšana var palīdzēt labāk apzināties, kā jūs veicat šos uzdevumus. Raksturojiet savus mērķus un prioritātes dienai, kas var palielināt koncentrēšanos un veiktspēju, iesaka Eglers. Varat to izdarīt domās, bet var arī rakstiski.