Pēdējos gados pastiprināti izkrīt mati? Tam ir iemesls
Matu izkrišanu var provocēt dažādi faktori. Pēdējos gados visbiežāk mati pastiprināti izkrīt pēc kovida un citu vīrusa infekciju izslimošanas, uzsver dermatoloģe, triholoģe Sandra Vizule.
Ja bijusi augsta temperatūra un saslimšana ārstēta ar vairākiem medikamentiem, matu izkrišana var būt diezgan spēcīga. Ārstu pieredze liecina, ka pusgada, dažkārt pat gada laikā pēc atveseļošanās matu apjoms atjaunojas. Noteikti nevajag izmēģināt metodes, kas agresīvi ietekmē galvas ādu.
Ieteicams lietot vitamīnu un minerālvielu kompleksu, kas satur B grupas vitamīnus, cinku un dzelzi. Matu saknītes uzmundrina matu losjoni un serumi, ko iemasē tīrā galvas ādā pēc matu mazgāšanas un neizskalo. Svarīgi to lietot regulāri – katru otro dienu 1–2 mēnešus. Asinsriti galvas ādā uzlabo regulāra pašmasāža, kas izkustina skalpu un kopā ar matu serumu vai losjonu stimulē izkritušo matu tukšos folikulus, lai tie ātrāk sāk veidot jaunus un stiprus matus.
Ja matu izkrišana rada bažas, vislabāk konsultēties ar dermatologu vai trihologu (matu speciālistu), lai veiktu analīzes, izvērtētu hormonu darbību, pārbaudītu visus svarīgākos rādītājus. Iespējams, matu izkrišanas iemesls ir iekaisums vai kādu vielu deficīts, kad nepieciešama medikamentoza terapija. Ārsts var ieteikt arī dažādas lokālas procedūras, piemēram, lāzerķiveri, mezoterapiju, kā arī palīdzēt sastādīt matu atveseļošanas plānu.