Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekrānuzņēmums no LTV video

"Bija darba pasākumā un izdomāja mājās atgriezties ar elektroskūteri.." - Austrumu slimnīcā mirst 30 gadus vecs vīrietis

Par veselību
1. jūlijā 08:31 2022. gada 1. jūlijā 08:31
  Jauns.lv
Pirms divām dienām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) miris 30 gadus vecs vīrietis, kurš avarēja, reibumā braucot ar elektrisko skrejriteni. Par viņa dzīvību ārsti cīnījās mēnesi. Pieaugot skrejriteņu popularitātei, nu jau ik dienu Rīgas slimnīcās ieved pat desmit traumētus braucējus, un lielākā daļa no tiem – alkohola reibumā, ziņo LTV raidījums “Panorāma”. 

"Mums bija skumjš notikums, 30 gadus vecs vīrietis... vairāk par mēnesi cīnījāmies, lai uzlabotu viņa stāvokli. Bijis darba pasākumā, vēla nakts, un izlēma atgriezties mājās ar elektroskūteri. Krita. Bija iesaistīts alkohols... Sekas bija ļoti nopietnas. Galvaskausa lūzums un liels asinsizplūdums,” pastāsta RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītāja pienākumu izpildītājs Kaspars Auslands.

Smagākos gadījumos skūteru braucējiem veic pat galvaskausa trepanāciju jeb atvēršanu.

Auslands piebilst, ka gadās letāli iznākumi, tas neesot bieži, bet gadoties, jo lielākoties skuteru braucēji nelieto galvas aizsargķiveres. 

Traumatoloģe ortopēde Laura Andersone norādīja: "Katru dienu ir vismaz viens [pacients], bet tā – trīs, četri, desmit. Un īpaši piektdienas vakaros. Pa divi, pa trīs brauc. Un tie nav vienīgie, kas mūs satrauc. Ir pacienti, kurus ir nogāzuši elektroskūteru braucēji. Daļa apzvēr, ka vairs nekad nebrauks ar elektroskūteri, bet ir daļa, kas vaino ceļus un gājējus. Bet lielākajai daļa nav ne tiesību, ne zināšanu, kā braukt."

Ārste uzsvēra, ka daļa no jauniešiem pēc gadiem būs invalīdi tieši tāpēc, ka plauksta nekustēsies vai būs neciešamas sāpes.

 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Izliekas par garīgi slimiem un šauj sev dibenos – atklājas jauni krievu okupantu triki aizbēgšanai no kara 1
Tēmas: LTV