Divos naktī pamodies, degot kā ugunīs? Ko darīt šādās situācijās?
foto: Pexels
Esi vesels

Divos naktī pamodies, degot kā ugunīs? Ko darīt šādās situācijās?

Jauns.lv

Ir plkst. 2.00 naktī. Tu pamosties ar sajūtu, ka "dedz kā ugunīs" – ir drudzis, drebuļi un slikta pašsajūta. Kā Tu rīkotos? Padomos dalās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Pirmais solis ir paņemt savu mājas aptieciņu un atrast tajā svarīgāko, lai sev palīdzētu. Rīkojies šādi:

  • Paņem termometru un izmēri ķermeņa temperatūru.
  • Ja tā pārsniedz 38-38,5° un pašsajūta ir ļoti slikta, samazini temperatūru, iedzerot pretdrudža zāles – paracetamolu vai ibuprofēnu. 
  • Atkarībā no pašsajūtas, izmēri temperatūru atkārtoti. Taču ņem vērā -  lai zāles sāktu iedarboties, nepieciešams laiks – līdz pat stundai. 
  • Regulāri padzeries un vairāk nekā ierasti ikdienā! Augstās temperatūras dēļ organisms strauji zaudē šķidrumu – Tev svarīgi to atjaunot, lai mazinātu temperatūru un cīnītos pret vīrusu.
  • Ja pēc zāļu iedzeršanas temperatūra stundas laikā nemazinās vai palielinās, un pašsajūta pasliktinās vai rodas jautājumi, ko vēl vari darīt, naktī vari sazināties ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa konsultantu, zvanot 66016001. Ņem vērā, ka, izmantojot pretdrudža zāles, šajā brīdī nav jāsasniedz normāla ķermeņa temperatūra – pietiekama būs tās samazināšanās, nokrītoties zem 38–38,5°.
  • No rīta sazinies ar savu ģimenes ārstu un pārrunājat tālāko rīcību, lai  ātrāk un veiksmīgāk atveseļotos.

Pārliecinies jau šodien, vai Tev mājās ir termometrs un pretdrudža zāles! Naktīs bieži vien uz ārkārtas tālruni 113 tiek saņemti zvani par līdzīgām situācijām, bet izrādās cilvēkam mājās nav ne zāļu, ne arī termometra. Papildini savu mājas aptieciņu jau šodien!

Ja augstai temperatūrai pievienojas kādi citi nopietni simptomi, piemēram, elpas trūkums, pēkšņas sāpes krūtīs vai samaņas traucējumi, zvani uz ārkārtas tālruni 113.