Šī slimība nav vienkārša un viegla - Perevoščikovs stāsta par pašreizējām Covid-19 saslimstības tendencēm
Katrs 15. ar Covid-19 inficētais ir saistīts ar veselības aprūpes sistēmu, šodien pēc Valdības ārkārtas sēdes preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Viņš skaidroja, ka iepriekšējo septiņu dienu laikā Covid-19 ir konstatēts 136 medicīnas darbiniekiem. Tie ir gan ārsti no slimnīcām, gan medicīnas personāls ambulatorajās iestādēs un citur.
Šai tendencei esot divi būtiski aspekti. Viens no tiem ir, ka tādējādi tiek radīti papildu riski pacientiem un citiem kolēģiem konkrētajā ārstniecības iestādē, bet otrs - šie mediķi vairs nevar sniegt medicīnisko palīdzību, uzsvēra Perevoščikovs.
Viņš atzina, ka kopumā Covid-19 izplatība attīstās pēc vidējā scenārija un situācija Latvijā pēc atsevišķiem rādītājiem joprojām ir labāka, nekā citās Eiropas valstīs.
Latvijā otro reizi pandēmijas laikā izsludina ārkārtējo situāciju
Ņemot vērā epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, uz četrām nedēļām Latvijā aizliegta izklaides pakalpojumu sniegšana bāros, naktsklubos, diskotēkās, ...
Taču viņš vērsa uzmanību uz faktu, ka saslimstība pieaug gados vecu cilvēku vidū, proti, arvien vairāk saslimst cilvēki, kas vecāki par 65 gadiem. Tas esot bīstami, jo šiem cilvēkiem slimības gaita var noritēt smagi un var būt nepieciešamība viņus hospitalizēt.
Šis saslimstības pieaugums esot saistīts ar inficēšanos pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs.
Kā uzsvēra Perevoščikovs, ir jāatceras, ka šī slimība, salīdzinot ar, piemēram, saaukstēšanos, nav tik vienkārša un viegla. Pagājušajā nedēļā 15% inficēto bija nepieciešama hospitalizācija.
Tāpat Perevoščikovs atgādina, ka joprojām daudzos saslimšanas gadījumos nav izdevies izsekot inficēšanās avotu. "Joprojām 50% gadījumu, par ko mēs ziņojām jau iepriekšējā nedēļā, cilvēki nevar norādīt inficēšanās vietu vai apstākļus, jo ģimenē neviens neslimo, nav inficēts. Darba vietā it kā arī viss ir normāli," stāsta Perevoščikovs. "Tas nozīmē, ka cilvēks, iespējams, inficējies kādā sabiedriskā vietā."
Šajā sakarā speciālists norāda, ka nevienu sabiedrisko vietu nevar uzskatīt par absolūti drošu.
Viņš ieteica cilvēkiem ievērot drošības pasākumus un izvairīties no vietām, kur to nav iespējams izdarīt.
No pirmā šoka un apturētas dzīves pavasarī līdz drūmajam rudenim: koronavīruss Latvijā
Pirmā preses konference par Covid-19 izplatību Latvijā notika 2020. gada februārī. Drīz pēc tam valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija un ...
Jau ziņots, ka pirmdien Latvijā atklāti 208 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, bet divi pacienti miruši, liecina SPKC apkopotie dati.
Vakar mirušie divi pacienti bijuši vecuma grupās no 75 līdz 80 un no 85 līdz 90 gadiem. Līdz šim Latvijā mirušas 103 personas, kurām bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.
Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti kopumā 6731 Covid-19 testi, no kuriem 3,1% bija pozitīvi. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.
Līdz šim Latvijā inficēšanās ir apstiprināta kopumā 8395 personām, bet no Covid-19 izveseļojies 1471 cilvēks.