Cik reižu var lietot vienu un to pašu dušas dvieli?
Pēc dušas jūs droši vien dvieli karināsiet pie sienas uz āķa, lai tas izžūtu. Tas tur karāsies, līdz nākamreiz vajadzēs noslaucīties, ja vien tas nebūs jāmazgā.
Izdevums "Real Simple" noskaidrojis, cik bieži jāmaina dvielis.
Jāatceras, ka paies zināms dienu skaits, līdz jūsu dvielis kļūs par baktēriju perēkli. Turklāt svaiga un tīra dvieļa lietošana ir noderīga ne tikai personīgajai higiēnai, bet arī veselībai kopumā.
Cik bieži mainīt dvieli ķermenim
Kā stāsta medicīnas doktore un sertificēta dermatoloģe Annija Čiu, ir skaidras instrukcijas, kad būtu jāveic nomaiņa.
"Parasti dvieļi jāmaina ik pēc trim četrām lietošanas reizēm," viņa saka. "Tas palīdz novērst baktēriju un smaku uzkrāšanos."
Svarīgi pie šī tīro dvieļu grafika pieturēties vairāku iemeslu dēļ, norāda Čiu. Uz mitrajiem dvieļiem var uzkrāties baktērijas, atmirušas ādas šūnas un ādas tauku pārpalikumi. Tāpēc, lietojot netīru dvieli, jūs riskējat izraisīt ādas slimības vai padziļināt pastāvošās problēmas, piemēram, pinnes.
Kādi faktori ietekmē dvieļu nomaiņu
- smaka;
- dušā iešanas biežums;
- svīšanas līmenis;
- dvieļu materiāls - parastie frotē dvieļi žūst ilgāk;
- piesārņotāji vidē.
Kad jāmet dvieļi ārā
Pēc dažiem gadiem jūsu dvielis var zaudēt mīkstumu, pūkainību un uzsūkšanas spēju. "Ja jūsu dvieļi ūdeni vairs neuzsūc efektīvi un šķiet mazāk mīksti nekā iepriekš, iespējams, pienācis laiks tos nomainīt," vēsta "Cozy Earth" eksperti.
"Ar laiku dvieļi var zaudēt savu uzsūkšanās spēju mazgāšanas līdzekļa atlieku zkrāšanās dēļ." Tāpat, ja jūsu dvieļi tiek pakļauti hlora un saules gaismas iedarbībai, tas ietekmē to ilgmūžību, kā arī mazgāšanas paradumus un to lietošanas biežumu.
Pareizi kopjot, parastā dvieļa kalpošanas laiks ir aptuveni divi gadi - mazāks, ja to intensīvi lieto, un lielāks, ja tas paredzēts galvenokārt dekoram.