Kā ar to pašu daudzumu degvielas nobraukt vairāk?
Kā braukt tā, lai ietaupītu degvielu? Visefektīvākais paņēmiens, protams, ir vienkārši nebraukt, bet tas visiem nederēs. Lūk, daži knifi, kas palīdzēs ar to pašu daudzumu degvielas, ko ielej parasti, nobraukt nedaudz vairāk.
Neliela daļa mūsdienu automobiļiu jau ir elektrificēti, un šādā gadījumā labākais veids, kā ekonomēt, ir pakļaut braucējus zināmām neērtībām – atslēgt gaisa kondicionētāju vai apsildi, izslēgt audiosistēmu un visu pārējo, kas patērē elektrību. Šis paņēmiens labi der arī automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju, jo jebkuras papildu ekstras (logu, sēdekļu, stūres apsilde) liks tavam auto kļūt krietni ēdelīgākam. Ja vien iespējams, no tā jāatsakās.
Vecāku auto īpašniekiem derēs jau pārbaudīti paņēmieni
Rūpīgi izplāno maršrutu! Daudzos gadījumos maršrutu plāno digitālie padomdevēji, taču jāņem vērā, ka tie mēdz sameloties. Velti minūti prāta apsvērumiem – vai tiešām tas, ko iesaka digitālā karte, ir ekonomiskākais ceļš. Kas attiecas uz plānošanu, ieteicams paskatīties, vai mašrutā nav kādas degvielas uzpildes stacijas, kur pieejamas atlaides brīvdienās.
Arī izvairoties no sastrēgumstundām, iespējms ieekonomētmazliet degvielas.
Pievērs uzmanību bagāžas nodalījumam!
Vai tiešām jāvadā līdzi viss, kas tur atrodas? Skrituļdēlis, omes kartupeļi un antresoliņš Jānim, ko nevaru un nevaru ievest. Atstāj to visu garāžā! Liekais svars apēd vairāk degvielas, nekā varētu šķist.
Pareizs gaisa spiediens riepās nav mazsvarīgs. Aizmāršība pusgada garumā, un atkal daži simti nevajadzīgi iztērēti degvielas grami klāt. Moderniem automobiļiem par spiediena izmaiņām ziņos sensors, vecāko modeļu īpašniekiem jāpaļaujas uz savu atmiņu.
Pavēro, ko saka tavs auto. Laiku pa laikam ielūkojieties rādītājos, ko rāda borta dators. Tur ir ļoti noderīgas lietas! Diezgan vienkārši var padarīt savu braukšanas manieri ekonomiskāku, ja seko līdzi reāllaika un vidējam degvielas patēriņam. Tāpat pievērs uzmanību pārnesumu pārslēgšanas īstajam brīdim. Te nu gan jāteic, ka borta padomdevējs attiecībā uz pārnesumu pārslēgšanu var arī samuldēties, tāpēc, kad dzinēja skaņa un patēriņa radītāji ziņo par pretējo, drošāk uzticēties tiem.