Pieci knifi, lai veiksmīgi saglabātu gladiolu sīpolus līdz pavasarim
Ir svarīgi sīpolus pareizi apžāvēt. Vislabāk, ja tie nedēļu var žūt aptuveni 30 grādu temperatūrā – pie radiatoriem vai pat pie sildītāja. Tas tāpēc, ka gadījumā, ja uz sīpola miziņas uzmetusies kāda infekcija, šādā temperatūrā tā ies bojā un nesamaitās pašu sīpolu. Stublājus nevajag atstāt klāt, tie jāizlauž – kaut vai sīpolā paliek bedrīte.
1. Gladiolu sīpolus noliec pārziemošanai tikai tad, kad tie ir rūpīgi notīrīti un ir pilnīgi sausi. Vecos sīpolus uzmanīgi atdali no vairsīpoliņiem un pārbaudi kvalitāti. Ja vien iespējams, sīpolus nemazgā, bet notīri tāpat. Mazgāt var tad, ja skaidri zināms, būs iespējama nodrošināt labus apstākļus žāvēšanai.
2. Pirms ieziemošanas sīpolus izšķiro – izmet visus slimos un bojātos. Ja bojājums ir niecīgs, vari mēģināt šādu sīpolu pārziemināt, taču novieto tos atsevišķi no veselajiem sīpoliem.
3. Lai gladiolu sīpoli veiksmīgi pārziemotu, tiem nepieciešama +5 līdz +8 grādu temperatūra. Sīpolus ne vairāk kā divās kārtās. ievieto seklās kastēs. Vietas taupīšanas nolūkā kastes vari uzlikt citu uz citas, bet tā, lai sīpoliem var piekļūt gaiss.
4. Sīpolus vari glabāt arī celofāna maisiņos ar caurumiem, pa kuriem cirkulē gaiss. Maisiņus pakarini labi ventilējamā vietā.
5. Glabājot ik pēc četrām nedēļām pārbaudi, vai gladiolu sīpoli nav sākuši bojāties un vai tajos nav ieperinājušies kādi kaitēkļi.