7 praktiskas viltības, kā pareizi cept gaļu folijā
Lai arī esam pieraduši uzskatīt, ka ēdienu gatavošana cepeškrāsnī var būt visai laikietilpīga un sarežģīta, pagaidām nav izdomāts labāks veids, kā pagatavot burvīgus kulināros šedevrus. Savukārt, ja pārzināt gaļas cepšanas noslēpumus, gardu un daudzveidīgu ēdienu pagatavošana aizņem daudz mazāk laika un enerģijas. Lūk, 7 padomi, kā pareizi cept gaļu folijā.
Kādēļ izvēlēties foliju?
Alumīnija folijā ir ērti cept gandrīz jebkurus produktus: gaļu, zivis, dārzeņus, augļus... To var izmantot, lai pagatavotu asus ēdienus un saldus desertus, savukārt sastāvdaļas var būt sagrieztas gabaliņos vai samaltas, Varat pievienot garšvielas, izdomāt dažādas receptes un īstenot savas ieceres.
Turklāt, lai ceptu gaļu folijā, nav nepieciešamas īpašas kulinārās iemaņas un ar šo uzdevumu tiks galā ikviens!
7 argumenti par labu folijai
Gaļa tiek cepta savā sulā, tādēļ tā saglabā sulīgumu un aromātu, kā arī kļūst maiga.
2. Veselīgi! Tiek saglabāta augstāka uzturvērtība kā tad, ja izvēlaties citus pagatavošanas veidus.
Folija lieliski saglabā formu, tādēļ ar tās palīdzību var pagatavot gardas gaļas ruletes - galvenais pareizi ietīt gaļu!
4. Ātri! Cepšana folijā neaizņem daudz laika - Jūs pagūsiet pagatavot ēdienu vēl pirms ciemiņu ierašanās.
Savukārt, ja notiek kāda kavēšanās - vienkārši atstājiet ēdienu folijā un tas vēl ilgi saglabās savu siltumu. Folija ļauj uzglabāt arī ēdienu atlikumus ledusskapī.
6. Bez liekiem taukiem! Cepot folijā, nav nepieciešams pievienot daudz eļļas: mazāk kaitīgo tauku Jums un Jūsu figūrai.
Cepšanas veidne paliek tīra un Jums nav tā jāberž, jo visi tauki paliek folijas iekšpusē.
Kā notiek gaļas cepšana folijā?
* Vispirms izklājiet uz galda folijas gabalu ar spīdīgo pusi uz augšu.
* Pēc tam pagatavojamo ēdienu skaisti izklājiet vienā folijas malā, pievienojiet garšvielas un pārsedziet ēdienu ar otru folijas malu.
* Lai izvairītos no taukvielu noplūdes, plānu foliju lieciet divās kārtās.
* Brīvās malas akurāti aizlokiet. Būtu jāizveidojas folijas "aploksnei", kuru nedaudz jāpiespiež apkārt pašām cepamā produkta malām.
* Tagad ēdiens dodas uz cepeškrāsni: varat to cept uz restītēm vai arī cepšanas veidnē.
* Cepiet ēdienu, līdz tas ir gatavs, pēc tam akurāti izņemiet to no cepeškrāsns, cenšoties neapdedzināties.
* Ja nepieciešams, izveidojiet nelielu atveri un nolieciet ēdienu virs katliņa, tādējādi ļaujot iztecēt sulai.
* Varat arī pārgriezt folijas virspusi un atstāt ēdienu cepties vēl 5-10 minūtes, lai iztvaikotu mitrums un izveidotos kraukšķīga garoziņa.
* Tas arī viss. Celiet ēdienu galdā un uzklausiet sajūsmināto gardēžu komplimentus!
7 noteikumi gaļas cepšanai folijā
Pirms ievietošanas cepeškrāsnī rūpīgi ietiniet ēdienu. Pretējā gadījumā sula iztecēs un gaļa būs sausa, sīksta vai piedegusi. Turklāt uz cepampiederumiem var parādīties traipi, kurus pēc tam būs grūti notīrīt.
2. Mazāk sāls! Cepšanas laikā sāls veicina sulas izdalīšanos. Labāk pievienot sāli jau gatavam ēdienam. Tomēr, ja vēlaties cept zivi, varat pievienot vairāk sāls kā tad, ja to vārītu vai ceptu uz pannas.
Ietinot ēdienus folijā, atstājiet iekšpusē brīvu vietu. Folijai nav jāpielīp cieši pie produktiem.
4. Ieeļļojiet foliju! Pārtikas foliju nepieciešams nedaudz ieziest ar eļļu, citādi produkti var pie tās pielipt. Nav ieteicams pievienot etiķi, vīnu un šķidrās marinādes, ja vēlaties cept gaļu folijā.
, ja vēlaties, lai gaļa būtu sulīga. Ļaujiet, lai treknumiņi izkūst, kamēr gaļa cepas cepeškrāsnī.
6. Ietiniet ēdienu folijā tā, lai folijas spīdīgā puse būtu uz iekšpusi: atstarotais siltums palīdzēs produktiem vienmērīgāk sasniegt gatavības pakāpi.
, piemēram, sīpoliem vai mīkstiem dārzeņiem. Ņemiet vērā, ka visas sastāvdaļas izdala sulu, tādēļ ēdiena zemākie slāņi vārīsies sulā.
Vēl dažas viltības
* Ja gaļu pirms pasniegšanas ir nepieciešams sagriezt, vispirms to nepieciešams labi atdzesēt - tā gaļas gabaliņi būs akurātāki.
* Biezāka folija ļauj ēdienu ietīt tikai vienā kārtā, turklāt tā ir arī izturīgāka. Tomēr ņemiet vērā, ka pārāk bieza folija var būt arī visai neērta lietošanā. Centieties izvēlēties plānu un tai pat laikā izturīgu pārtikas foliju.
* Tā kā alumīnijs iztur temperatūru līdz pat 600°С, jūs varēsiet izmantot foliju ne tikai virtuvē. Pamēģiniet, piemēram, pagatavot ēdienus uz grila vai oglēm - neaizmirstamas garšas sajūtas!
* Lai pagatavotu folijā kotletes, nepieciešams divreiz mazāk sāls, nekā cepot tās uz pannas.
* Ja vēlaties cept folijā zivi, to nepieciešams izķidāt, nogriezt spuras un asti, kārtīgi izmazgāt, nosusināt un panēt miltos. Eļļu nav nepieciešams pievienot, savukārt sāli gan.
* Ja vēlaties cept folijā veselu putnu, arī to nepieciešams iepriekš sagatavot: izmagāt, nosusināt un ieziest ar garšvielām. Sāli var nepievienot.
* Arī dārzeņus var cept veselus vai arī sagriezt tos lielākos gabalos. Kabači, tomāti un baklažāni nav piemēroti cepšanai folijā - tie kļūst pārāk ūdeņaini. Savukārt kartupeļi, pipari, burkāni, ķirbji vai bietes izdosies ļoti gardi!
BonAppetit.lv / Foto: Shutterstock