Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gredzenpīle Sātiņu dīķos netālu no Saldus. (Foto: Māris Jaunzemis)

 

Vienā mēnesī Latvijas manītas divas jaunas putnu sugas

Mūsu mīluļi
1. maijā 05:03 2022. gada 1. maijā 05:03
  Kas Jauns Avīze
Latvijā aprīlī konstatētas divas jaunas putnu sugas – gredzenpīle un svītrainais ērglis.

14. aprīlī gredzenpīli (Aythya collaris) Sātiņu dīķos Saldus novadā pamanīja Māris Jaunzemis, veroties teleskopā cekulpīļu barā. “Pirmais, kas piesaistīja uzmanību, bija gaišs vaigs (nodomāju – kā melnās pīles mātītei). Pēc tam uzreiz ieraudzīju gaišu joslu netālu no knābja gala,” stāsta Jaunzemis, kurš ieskatoties ievēroja arī citas būtiskas pazīmes. Putnu novēroja arī Ainars Mankus.

Gredzenpīles ligzdo Kanādā un ASV. (Foto: Shutterstock)

Gredzenpīle ir negaidīta viešņa, jo tās dabiskais areāls ir Ziemeļamerika no Aļaskas līdz Kanādas dienvidaustrumiem, Ziemeļdakota, Dienviddakota, Minesota, Mena ASV. Gredzenpīles dodas ziemot uz Floridu, Meksiku, Centrālameriku, Karību jūru, tomēr mēdz ielidot arī Eiropā, un daži putni pat pārziemojuši Lielbritānijā.

1. aprīlī Latvijā reģistrēts arī svītrainais ērglis (Aquila fasciata). Šajā gadījumā gan putnu neviens nav redzējis, taču tas Francijā aprīkots ar satelītraidītāju, kas ļauj izsekot ērgļa gaitām. Latvijā tas ielidoja ar līkumu no Krievijas vai Baltkrievijas, devās taisnā ceļā Rīgas virzienā, pārnakšņoja galvaspilsētas apkaimē, tad lidoja uz dienvidrietumiem un, šķērsojot Rucavas pagastu, ielidoja Lietuvā. Šie ērgļi mīt Dienvideiropā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Āzijā, Eiropā tā ir apdraudēta suga.

Par svītrainā ērgļa vizīti Latvijā liecina tikai satelītraidītāja dati. (Foto: Shutterstock)

 

Citi šobrīd lasa

"Tas ir jāizpilda bez kādiem attaisnojumiem!" - fitnesa trenere Nika Linde arī seksā ir par disciplīnu 1
Sastāvdaļa, kas auksto zupu pārmainīs līdz nepazīšanai
FOTO: Politiķi, uzņēmēji un pat Igaunijas eksprezidents: sabiedrības krējums ierodas uz Dailes teātra pirmizrādi "Kokvlinas lauku vientulībā"
Tēmas: ASV, Saldus
Pievienot komentāru