Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sāls ne vien balina, bet arī lieliski aizstāj sintētiskos veļas mīkstinātājus, no kuriem itin bieži iedzīvojamies alerģijās. Katrā mazgāšanas reizē ūdenim pievieno 80–90 g parupja sāls. (Foto: Pixabay.com)

Tautas metodes, kā pelēcīgu veļu atkal padarīt spodru 1

Noderīgi ikdienā
7. oktobrī 20:45 2021. gada 7. oktobrī 20:45
  "100 Labi Padomi"
Ja negribas izmantot spēcīgas ķimikālijas, ņem talkā garšvielas – melnos piparus! Līdzīgi pipariem darbojas arī sāls, citronskābe un etiķis.

Dari tā

● Ja negribas izmantot spēcīgas ķimikālijas, ņem talkā garšvielas – melnos piparus! Rupji samal vai saberz melnos piparu graudiņus un pievieno veļas skalošanas ūdenim. Pipari darbojas kā dabisks slīpēšanas līdzeklis un mehāniski noberž no auduma šķiedrām ziepju un citu mazgāšanas līdzekļu paliekas. Tieši tās padara kreklus un citu gaišo apģērbu, it sevišķi veļu, pelēcīgu un neglīti dzeltenīgu.

Foto: Shutterstock

● Līdzīgi pipariem darbojas arī sāls, precīzāk, tas ir tāds kā profilakses līdzeklis, jo neļauj mazgāšanas līdzekļu atliekām ieēsties auduma šķiedrās un padarīt veļu pelēcīgu. Turklāt sāls lieliski aizstāj sintētiskos veļas mīkstinātājus, no kuriem itin bieži iedzīvojamies alerģijās. Katrā mazgāšanas reizē ūdenim pievieno 80–90 g parupja sāls.

● Arī citronskābei un etiķim ir līdzīga iedarbība uz pelēcīgu veļu – tie padara veļu spodrāku. Tomēr, mazgājot krāsainu veļu, ir jāuzmanās, jo šie līdzekļi var izbalināt krāsainās auduma šķiedras.

Saistītās ziņas

Senču gudrības: pēc veļas mazgāšanas līdzekļiem var iet arī uz pļavu un mežu
Pēdējais laiks izmazgāt plīša rotaļlietas - izmanto katru saulaino dienu!
Karstā modes tendence - atpūtnieces tēls un hipiju iecienītie balinājumi

 

Citi šobrīd lasa

Turīgais brits, kuru saistīja ar Spānijā pazudušās Agneses Kļaviņas lietu, miris no Covid-19 1
VIDEO: Rīgā mākslas studenti “pēdējā gaitā izvada mākslas brīvību”
FOTO: Rīgas Domā atvadās no pazīstamās Latvijas diplomātes Ainas Nagobads-Ābolas
Pievienot komentāru

"Бегу из Москвы": Прохор Шаляпин поспешил на гастроли после смерти жены