Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Gribu dārzā uzcelt lapeni: vai nepieciešama saskaņošana? 1

Likums un taisnība
26. jūlijā 06:26 2021. gada 26. jūlijā 06:26
  Sniedze Smilga | "Likums un Taisnība"
Vai vajag projektu un saskaņojumu ar būvvaldi, ja vēlaties būvēt šķūnīti, dārza mājiņu, terasi, lapeni un tamlīdzīgus nelielus objektus?

Būvniecības likumā ir definēta mazēka – vienstāva ēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 kvadrātmetriem. Tā var būt gan dzīvojamā, gan saimniecības ēka vai nojume. Lai būvētu mazēku, nav vajadzīgs būvprojekts, bet nepieciešama būvniecības ieceres dokumentācija – paskaidrojuma raksts ar pielikumu. Būvniecības ierosinājumu būvvaldē iesniedz elektroniski, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmu.

Paskaidrojuma rakstam pievieno skaidrojošu aprakstu par plānoto ieceri un grafiskos dokumentus – objekta vizuālo risinājumu, situācijas plānu uz zemes robežu plāna, kurā norādīta paredzētā objekta piesaiste zemes gabalā un tā ārējie izmēri.

Ja esat iegādājies rūpnieciski izgatavotu mājiņu vai konteinera tipa ēku, tad  vizuālā risinājuma vietā pievieno ražotāja izsniegto mājiņas tehnisko dokumentāciju un grafisko dokumentu ar ēkas fasādi.

Ar būvvaldi nav jāsaskaņo lapene, nojume vai paviljons, ja tā ir pirmās vai otrās grupas ēka bez pamatiem vai pamati nav dziļāki par 30 centimetriem, gadījumā, ja tās ekspluatācijas laiks nav ilgāks par vienu gadu un to nojauc līdz minētā termiņa beigām (ietverot nojaukšanas laiku).

Ja terase ir savienota (saistīta) ar ēku, tā ietilpst ēkas kopējā apbūves laukumā, līdz ar to palielinās mājas kadastrālā vērtība un nekustamā īpašuma nodoklis. Šādas terases būvniecība ir jāsaskaņo būvvaldē.

Vaļējai terasei, kas nav saistīta ar ēku, nav nepieciešami būvniecības ieceres dokumenti, un tās būvniecība nav jāsaskaņo būvvaldē. Nav jāsaskaņo mazās arhitektūras formas – soliņi, smilšukaste, bērnu rotaļu mājiņa, dārza kamīns, suņa būda un voljērs, un tamlīdzīgas būves.

Citi šobrīd lasa

Soctīklu zvaigznes un viņas līgavaiņa pazušana: atklāts iespējamais bojāgājušās meitenes nāves iemesls
Ģimenes slaktiņš, kas satrieca kluso Anglijas pilsētiņu: atklājas jaunas detaļas par slepkavībās apsūdzēto personu
FOTO: ļaudis dodas baudīt Nacionālā teātra pirmizrādes
Pievienot komentāru

"Женщина этого не забывает": Лариса Гузеева впервые рассказала, в каком аду жила из-за домогательств

"Забирайте! Я без вас и этих наград выживу": почему Лию Ахеджакову называют "Дон-Кихотом в юбке"