Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Ko darīt, lai tik bieži nebūtu jālaista siltumnīca un dārzs?

Noderīgi ikdienā
15. jūnijā 18:48 2021. gada 15. jūnijā 18:48
  "100 Labi Padomi"
Zeme dārzā un siltumnīcā izžūst, jo tai tiek klāt tieši saules stari, kas atņem augsnē esošo mitrumu.

Tieši tāpēc permakultūra aicina dārzkopjus stādīt augus vairākos līmeņos – lai panāktu noēnojumu un samazinātu ūdens iztvaikošanu. Piemēram, dobē, kur aug ķirbis, var stādīt pupiņas vai zirņus, jo ķirbja lielās lapas noēnos pākšaugu saknes.

Ļoti mazs vai gandrīz nekāds sakņu noēnojums ir tieši siltumnīcas augiem, kas bieži jālaista, tāpēc zem tomātiem ieteicams stādīt kaut vai siltumu mīlošas puķes. Tās noēnos augsni, mazināsies augsnes temperatūra un tā neuzkarsīs. Līdzīgu efektu var panākt arī ar mulču, uzklājot uz augsnes salmu, siena, nopļautās zāles vai kāda cita materiāla kārtu. Tad augsnē esošais mitrums tik viegli neiztvaikos.

Taču tas nav vienīgais iemesls, lai dārzu un siltumnīcu mulčētu. Ar šo segumu tiks uzlabots augsnes sastāvs, jo tas kalpos arī kā komposts – baros augsni, ierobežos nezāļu augšanu, bet zemenes, kas augušas salmos, būs tīrākas un mazāk pūs.

Kā mulčējamo materiālu ieteicams izmantot sienu, salmus un pļauto zāli. Sienu un salmus klāj 5–10 centimetru biezā kārtā, bet zāli, kas pļauta ar zāles pļāvēju vai trimeri, liek ne biezākā slānī kā 5 cm, savukārt ar izkapti vai disku pļaujmašīnu pļauto var likt arī 10 cm biezā kārtā. Ņem vērā, ka mulča vasarā ik pa laikam būs jāpapildina, lai tās slānis ir vienmērīgs.

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 33
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 1
Pasaulē nācis basketbolistes Sabīnes Niedolas otrais dēliņš 3
Pievienot komentāru

"Купальник вас страшнит": пляжные фото певицы Ханны высмеяли подписчики 1

Скандал с Zivert: певица взяла гонорар за концерт в Турции, но от выступления отказалась